Geleceğe Mektup

Gençlerden Geleceğe Mektup

Çok Değerli Vatanım,


Yıllar önce bu topraklar, düşman işgali altındaydı. Tarihi kahramanlıklarla dolu olan aziz Türk milletimizin kahraman evlatları, seni düşmanlardan temizleyip biz gençlere emanet etti. Şimdi biz gençlerin de aynı duygu ve düşüncelerle sana en içten bağlı olduğumuzu belirtmek isterim.


Ecdadımız canını ortaya koyarak    “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.” düsturuyla yola çıkarak vatan sevgisinin ne demek olduğunu, bu toprakların Türk yurdu olduğunu bütün dünyaya duyurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devletimiz emin ellerdedir. Bunu bütün dünyaya haykırmak istiyorum. 


Sevgili Cumhuriyetim,

Bu topraklar kolay kazanılmadı. Vatanımız olan bu güzel topraklarda seni sonsuza dek yaşatacağımıza inancımız tamdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza dek ilelebet yaşayacaktır.”

Gelecekte biz gençler vatanımızı, devletimizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmakla yükümlü olduğumuzun bilincindeyiz. Bunun için canla başla çalışıp bu güzel ülkemizi kalkındırmak hepimizin vazifesidir.Vatan sevgisini gelecek kuşaklara nakış nakış işlemek için hepimiz de çalışmalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski