Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır sözünden hareketle bir konuşma planlayınız.

Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır sözünden hareketle bir konuşma planlayınız, konusu ile ilgili yazdığımız konuşma metni aşağıda yer almaktadır.

Etkinlik: “Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” sözünden hareketle bir konuşma planlayınız. Konuşmanızda ama, fakat, ancak ve lakin gibi geçiş ve bağlantı ifadelerini kullanmaya çalışınız.

Sevgili arkadaşlar, planladığım bu konuşmada sizlere “Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” Sözünü açıklayacağım. Kitap bizi her yönden bilgilendiren çok değerli bir eserdir. Kitap okudukça dünyayı daha iyi görürüz, kendimizi daha iyi ifade etmeyi öğreniriz, etrafta olan biteni çok daha çabuk kavrarız. Bu yüzden kitapla yaşamak çok önemli bir şeydir.

Kitap adeta bizim gözümüz, kulağımız ve dilimiz olur. Bundan dolayı olayları herkesin göremediği açılardan görebiliriz. Kitapla yaşadıkça dilimiz de gelişir. Kelime hazinemiz zenginleşeceği için kendimizi ifade etme becerisi kazanırız.

Bazıları kitap okumayı sevmezler ama bilseler ki kitap ne kadar değerli, o zaman kitaba sarılırlar.

Kitap hayata farklı açılarda bakmayı öğretir bize. Lakin bunu bütün insanlar bilmiyor. O zaman biz de herkes kitap okumayı sevdir konusunda elimizden geleni yapmalıyız. Sonuç olarak kitapla yaşamayı öğrenmeliyiz. Çünkü kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır. Konuşmamın sonuna geldim. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski