Teknolojik Aletlerin İnsanlar Arasındaki İletişime Olumsuz Etkileri Hakkında Kompozisyon

“Teknolojik aletlerin insanlar arasındaki iletişime olumsuz etkileri hakkında kompozisyon” konusundan kısaca bahsedeceğiz.

Etkinlik: Teknolojik aletlerin insanlar arasındaki iletişime olumsuz etkileri hakkında kompozisyon yazınız. (teknolojinin insan üzerindeki olumsuz etkileri)

Teknolojik aletlerin insanlar arasındaki iletişime olumsuz etkileri hemen her yerde kendini göstermektedir. Bırakın aynı evde yaşamayı, aynı odada oturan insanlar bile teknoloji bağımlılığının etkisi ile birbirleriyle sağlıklı iletişim kuramıyor.

Herkesin elinde bir akıllı telefon oluyor ve herkes telefonla ilgileniyor. Kimi oyun oynarken, kimisi de sosyal medyada geziniyor. Böyle olunca insanlar arasındaki iletişim olumsuz etkileniyor. Verdiğimiz örnekten hareketle teknolojinin insanlar arasındaki iletişime olumsuz etkileri apaçık bir şekilde belli oluyor.

Teknolojik aletler olan telefon, tablet, bilgisayar, notebook gibi araçlar günümüzde hemen her evde bulunuyor. Çocuklar da artık bu aralara bağımlı hale geldi. Durum aslında sanılandan daha ciddi boyutlara ulaşmış gözüküyor. Acaba bundan yıllar sonra insanlar arası iletişim nasıl olacak, çok merak ediyorum.

Teknolojinin son yıllardaki hızlı gelişimi ister istemez insanları teknoloji bağımlısı haline getirdi. Bu durum da insanların iletişimine olumsuz etki etmesiyle ön plana çıktı. İletişim yüz yüze olunca gerek anlamda çok iyi olur. Ancak yüz yüze iletişime bile engel olan bir şey var: O da teknolojik aletler. Kendimizi bir şekilde teknolojik aletlere fazla kaptırmamayı öğrenmeli ve iletişime gereken önemi vermeliyiz diye düşünüyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski