Yetişkinler Çocukları Adına Karar Vermelidir ile İlgili Münazara

Bu yazımızda “Yetişkinler çocukları adına karar vermelidir ile ilgili münazara” konusundan kısaca söz edeceğiz.

Etkinlik: Yetişkinler çocukları adına karar vermelidir ile ilgili münazara yazınız. (Yetişkinler çocukları adına karar vermelidir konulu münazara)

Bana göre yetişkinler çocukları adına karar vermelidir. Çünkü çocuklar daha küçük olduğu için yetişkinlerin tecrübelerine, verecekleri kararlara muhtaçtır. Bu yüzden yetişkinler çocuğun iyiliği ve geleceği için, hata yapmaması için bazen kararlar verebilir. Burada çocuğun hayatına karışmak değildir mesele.

Gerçek mesele çocuğu yanlış bir karar vermekten kurtarmaktır. Örneğin çocuklar arkadaş seçiminde kendileri karar vermek isterler. Ancak arkadaş dediği kişi iyi mi, kötü mü bunun kararını vermek onun için zordur. Bu noktada devreye ailelerin girmesi gerekebilir.

Başka bir örnek vermek gerekirse, çocuk geleceği hakkında elbette kendi kararında ısrar edecektir, kimsenin kendisine karışmasından hoşlanamayacaktır. Ancak aileler yani yetişkinler çocuğa değer verdiği için onların zorlandığı anlarda bu konuda çocuklara yardım edeceklerdir.

Ben de çocuğum. Bazen herhangi bir konuda nasıl kara vereceğimi bilemiyorum. Hemen anne ve babama danışma ihtiyacı hissediyorum. Çünkü benim her şeye aklım ermiyor. Yetişkin olarak anne ve babamın karar vermelerini uygun buluyorum. İşte bu yüzden bu münazarada da Yetişkinler çocukları adına karar vermelidir görüşünü savunuyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski