Kan Bağışı Can Bağışıdır ile İlgili Söyleşi

“Kan bağışı can bağışıdır ile ilgili bir söyleşi” konulu kısaca bir yazı yazacağız.

Kan bağışı insan sağlığı açsından çok önemlidir. Bana hak verdiğiniz duyar gibiyim. Kan bağışı yapan kişi hem can bağışı yapmış oluyor, hem de kendi sağlığı için yaralı bir davranışta bulunmuş oluyor.

Hepimizi insanız. Bazen öyle hastalıklarla karşılaşıyoruz ki kan bağışına ihtiyacımız olabiliyor. Bu durumda insanların kan bağışı yapmak konusunda bilinçlendirilmesi büyük önem taşıyor. Zira bir kan bağışı üç hayat kurtarır.

Şu hayatta insan olarak birbirimize ihtiyacımız var. Kan bağışı da önemli bir ihtiyaçtır. Düşün bir kere birine kan bağışı yapıyorsunuz ve o kişi hayatta kalıyor. Bundan daha güzle ne olabilir ki. Elbette bana hak veriyorsunuz değil mi?

Kan bağışıyla insanların canını kurtarmanın yanında kendi sağlığınızı da kurtarmış oluyorsunuz. Kan verdiğiniz zaman hücrelerinizi de yeniliyorsunuz. Ayrıca kan bağışı hem insani hem de İslami bir hizmettir.

Sonuç olarak kan bağı can bağışıdır. Bu yararlı davranıştan kaçınmayın. Kan vererek başkalarının hayatını kurtarın hem de kendi hücreleriniz yenileyerek sağlığınız yatırım yapın diyerek bu söyleşiye son veriyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski