Hayal Gücü Bilgiden Daha Önemlidir ile İlgili Kompozisyon

Hayal Gücü Bilgiden Daha Önemlidir ile İlgili Kompozisyon

Hayal gücü sınırsız oluşuyla bilgiden daha fazla önem kazanmaktadır. Bilginin belli bir sınır varken hayal gücünü sınırlarla kuşatamazsınız. Bu yüzden hayal gücü uçsuz bucaksız bir şekildedir. Bir konu hakkında belli bir bilgi öğrendiğimizde bilgiye ulaşmış oluyoruz. Oysa hayal gücü öyle değildir.

Hiçbir şekilde sınırlarla ifade edilemeyen hayal gücünün sonsuz bir özelliği vardır. Bu özellik hayal gücünü bilgiye göre daha üstün kılar. Hayal etmeyi öğrendikten sonra anlarız ki hayal gücü bilgiden daha önemlidir.

Dünyada hayal kurmadan yaşanılması mümkün değildir. Bundan dolayı olabildiğince hayal kurmalıyız. Hayaller bizim hedef belirlememize de büyük katkı sağlayacaktır. Aslında insan bilgiye de hayal ederek ulaşır diye düşünüyorum.

Bir bilgiye ulaşmadan önce merak duygusu ön plana çıkıyor. Bu konu üzerine kafa yoruyoruz, belki de hayal kuruyoruz. Araştırmalar sonucunda bilgiye ulaşıyoruz. Hayal gücünün bilgiden daha üstün olduğunu bu örnekten de çok rahat bir şekilde anlayabiliriz.

Sonuç olarak bilgi de hayal kurularak belli bir çaba sonunda ulaşılan bir şeydir. Yani hayal kurmanın, hayal gücünü kullanmanın etkisi bilgiye ulaşmada bizlere kolaylık sağlamaktadır. Kısacası hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Bütün bilgilere hayal gücümüzü kullanarak ulaşabiliriz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski