Hayal Gücü Bilgiden Daha Önemlidir ile İlgili Kompozisyon

Burada hayal gücü bilgiden daha önemlidir ile ilgili kompozisyon örneği bulabilirsiniz. Yazıya uygun bir başlık koyunuz.

Hayal gücü sınırsız oluşuyla bilgiden daha fazla önem kazanmaktadır. Bilginin belli bir sınır varken hayal gücünü sınırlarla kuşatamazsınız. Bu yüzden hayal gücü uçsuz bucaksız bir şekildedir. Bir konu hakkında belli bir bilgi öğrendiğimizde bilgiye ulaşmış oluyoruz. Oysa hayal gücü öyle değildir.

Hiçbir şekilde sınırlarla ifade edilemeyen hayal gücünün sonsuz bir özelliği vardır. Bu özellik hayal gücünü bilgiye göre daha üstün kılar. Yani hayal gücünün sınırsızlığı her zaman daha ağır basmaktadır. Hayal etmeyi öğrendikten sonra anlarız ki hayal gücü bilgiden daha önemlidir.

Dünyada hayal kurmadan yaşanılması mümkün değildir. Bundan dolayı olabildiğince hayal kurmalıyız. Hayaller bizim hedef belirlememize de büyük katkı sağlayacaktır. Aslında insan bilgiye de hayal ederek ulaşır diye düşünüyorum. Çünkü her şey ilk olarak hayal ve düşünce dünyasında şekillenir. Bu da bizde bilgiye ulaşmaya karşı bir merak uyandırır.

Bir bilgiye ulaşmadan önce merak duygusu ön plana çıkıyor. Bu konu üzerine kafa yoruyoruz, belki de hayal kuruyoruz. Araştırmalar sonucunda bilgiye ulaşıyoruz. Hayal gücünün bilgiden daha üstün olduğunu bu örnekten de çok rahat bir şekilde anlayabiliriz.

Sonuç olarak bilgi de hayal kurularak belli bir çaba sonunda ulaşılan bir şeydir. Yani hayal kurmanın, hayal gücünü kullanmanın etkisi bilgiye ulaşmada bizlere kolaylık sağlamaktadır. Kısacası hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Bütün bilgilere hayal gücümüzü kullanarak ulaşabiliriz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski