Sevgi Ekilen Yerde Sevinç Yetişir ile İlgili Kompozisyon

Sevgi Ekilen Yerde Sevinç Yetişir ile İlgili Kompozisyon

Sevgi ekilen yer gül bahçesi gibi olur. Böyle bir yerde hayat daha güzel olacaktır. İnsanların gönlünün sevgiyle dolu olması kadar bir şey yoktur. Bu yüzden sevgiye her zaman önem vermek gerekiyor. Sevgi mutluluk demektir. Bir yüreğe sevgi ektiğinizde orada sevinç yetişecek demektir. Bu açıdan baktığımızda ne ekersen onu biçersin atasözü aklımıza gelmektedir. Sevgi de ekilirse iyice çoğalacaktır. Bundan dolayı sevgiye hayatımızda büyük önem vermek gerekiyor.

Çocuklarımızı sevgi ile yetiştirmek, onları geleceğin dünyasına güvenle hazırlamak gerekiyor. Sevgi paylaştıkça çoğalır düşüncesiyle hareket ederek yaşamalıyız. Bir çocuğa sevgi ile bakmak ne kadar güzel olur değil mi? Sevgiyle baktığınız birinin yüreğine sevinç tohumlarını da ekmiş olursunuz. Buradan hareketle diyebiliriz ki sevinçlerimizin, mutluluklarımızın artması, sevgi dolu olmaya bağlıdır.

Yaşadığımız dünyanın gelip geçici olduğunu düşündüğümüzde sevgi daha da çok önem kazanmaktadır. Yani kimseyi kırmadan, incitmeden sevgi inde yaşasak ne güzel olur diyorum. Savaşlar sona erse, herkes barış ve sevgi içinde yaşasa işte o zaman dünyamız her açıdan yaşanabilir bir hale gelir. Zaten böyle olması gerekiyor. Bir gün bu dünyadan göçeceğiz. Bu bilinçle hayata bakmalı, gönüllere sevgi ekmeliyiz.

Dünyada sevinç yetiştikçe kötülüklerin azaldığını görür ve bundan büyük mutluluk duyarız. Sonuç olarak hayata gülen gözlerle bakmak, sevgiye bağlıdır. Bütün iyiliklerin kaynağı sevgidir. Sevgi varsa huzur vardır, güven vardır, samimiyet vardır. Kısacası sevgi ekmeli bütün iyi ve güzel olan şeyleri artırmalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski