Zamanı Etkili Kullanmak ile İlgili Makale

Zamanı etkili kullanmak ile ilgili makale yazınız. Makaleye dikkat çekici bir başlık kullanınız.

Zaman yönetimini iyi bilmek bütün insanlar için çok gereklidir. Yani zaman elden gidince geri gelmiyor. Bunu siz de çok açık bir şekilde görüyorsunuzdur. Zamanın akıp gitmesi, bir daha geri gelmemesi, onu değerli kılmaktadır. Bu yüzden vakit varken çalışmak, planlarımızı hayata geçirmek, içim gerekli adımları atmak gerekiyor. Sonradan çalışmaya başlarsak yeterli zamanı bulmayız.

O zaman da her şey için artık çok geç olur. Bundan dolayı zamanı etkili kullanmak nasıl olur, bu konuda kendimizi geliştirmeliyiz. Boşa harcanan zaman bir daha geri getirilemeyecek fırsatların yok olması anlamına gelir. Vaktinden önce işlerimizi iyi yapmaya çalışmalıyız. Bir öğrenci sınavdan önce çalışırsa daha başarılı olurken, sınava bir gün kala, ders çalışırsa zamanı yetiştiremeyecektir. İşte o zaman zamanın kıymetini anlayacak fakat ne yapsa da ihtiyacı olan zamanı bulmayacaktır.

Kısaca anlatmak gerekirse zamanı etkili kullanmamanın faturası pişmanlıktır. Bu yüzden ulaşmak istediğimiz amaç ne ise, hedefimiz ne ise, onu elde etmek için önceden çalışmalıyız. Zaman varken işlerimizi önemsemeliyiz, atılması gereken adımları atmalıyız, gerekli önlemleri almalıyız. Böyle yaptığımızı takdirde zamanı iyi kullanmış oluruz.

Zamanı etkili kullanmak ile ilgili yapacağımız en önemli iş, belli bir plan yapmak ve bu plana göre hareket etmektir. Planlı çalışmak bize daima zaman kazandırır ve olumlu sonuçla doğurur. Bu yüzden planlı, programlı ve düzenli, alışmak gerekiyor. Sonuç olarak zaman bu kadar önemli olmasaydı, saatler takvimler icat edilmezdi. Demek ki zamanın hayatımızda büyük bir önemi var.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski