Aile ile İlgili Kompozisyon

Aile ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca açıklayan bir yazı yazacağız.

Aile, kendimizi güvende hissettiğimiz, merhametiyle bizi kuşatan sımsıcak yuvamızdır. Bu yuvada dünyaya gelir, hayatı öğrenmeye başlarız. Ailemizin vazgeçilmezi olan anne ve babalarımız sayesinde hayata dair her şeyi öğreniriz. Annemizin şefkatiyle, babamızın cesaretiyle yetişiriz.

Aile ile ilgili düşündüğüm tek şey, hayatın anlamı olmasıdır. Çünkü insan aile olunca yaşamanın da bir anlamı olur. Örneğin aile, evlilik yoluyla oluşur. Daha sonra çocuklar dünyaya gelir, evin şenliği olur. Bundan sonra ise anne ve babalar hayata sımsıkı tutunur. Çünkü onların sorumluluğunda olan çocukları vardır. Çocukların güzel bir şekilde yetişmesi, hayata hazırlanması, geleceklerini kurtarması ailenin temel bireyleri olan anne ve babaların en büyük amacıdır. Yani insan aile olunca belli bir amaç taşımaktadır. Bu sebeple ailenin önemi oldukça fazladır. Aile olmayan kişiler ise amaçsız bir halde yaşamaya devam eder.

Çocukların en çok ihtiyaç duyduğu şey ailedir. Çünkü çocuğun annenin sevgisine, babanın koruyuculuğuna her zaman ihtiyacı vardır. Bir aile içinde yaşamak isteyen o kadar öksüz ve yetim çocuk var ki bunu düşününce insanın içi sızlıyor. Dolayısıyla aile hayattaki en değerli şansımızdır. Anne babalarımız yanımızda olmasa, bu hayat çekilemez bir hale gelir. O yüzden onlara layık, iyi bir evlat olmalıyız.

Kısaca özetlemek gerekirse, hayatın anlam kazanmasını sağlayan, toplumun temel taşı olan ailedir. Biz çocukları sıcak bir yorgan gibi saran ailemize bağlı olmalıyız. Çünkü bizi hayata bağlayan en önemli şey, ailemizdir. İnsan aileden ayrı kalınca bunu çok daha iyi anlıyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski