Hayaller ile İlgili Kompozisyon

Hayaller ile ilgili kompozisyon yazınız.

Her insanın geleceğe dair hayalleri vardır. Hayal kurmak elbette çok güzeldir. Çünkü hayaller insanı hayata bağlayan bir umuttur diyebiliriz. İnsanlar hayallerinin peşinden koşar. Kimisi ileride doktor olmayı hayal ederken kimisi, polisliği, öğretmen olmayı, mühendis olmayı hayal eder. Aslında herkes hayaline kavuşunca güzel bir şekilde yaşamını sürdürmek ister. Yalnız bu noktada kararlı olmak da gerekir. Yani kararlılıkla yola çıkmalı ve çok çalışmalıyız diye düşünüyorum. Ancak bu şekilde hayallerimize ulaşabiliriz. Bununla birlikte her işin başının sağlık olduğunu unutmayalım. Çünkü sağlıklı olmadıktan sonra kurduğumuz hayallerin de anlamı olmayacaktır. Bunun için önce sağlıklı olmak şarttır.

Çoğu zaman gelecek ile ilgili planlar yaparız. Bazı dönemlerde hayalimdeki gelecekte nasıl olacağım diye düşünürüz. Zaten insanlar hayal etmeden yaşayamaz. Bundan dolayı hayal kurmanın önemi yadsınamaz. İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar diye bir söz vardır. Buradan da anlıyoruz ki hayaller yaşama sımsıkı tutunmamızı sağlamaktadır. Bu yüzden hayal kurmaktan asla vazgeçmemeliyiz.

Örneğin siz bir öğrencisiniz. Sınavlarda başarılı olmayı hedefliyorsunuz. Bu anlamda sınavı kazanmak aslında sizin bir hayalinizdir. Bu hayale kavuşmak için umut ederek çalışırsınız. Bu sınavı kazanınca da mutlu olursunuz. Dolayısıyla hayal kurmanın mutlulukla yakından bir ilgisi de vardır.

Sonuç olarak hayal etmek gelecek ile ilgili plan yapmak demektir, umutlu olmaktır. Gelecekte ne iş yapacağımızı, nasıl bir hayatımız olacağını önceden hayal ettiğimizde atacağımız adımları da buna göre atarız. Bu da hedefimize hangi yollardan gideceğimizi kolaylaştıracaktır. Kısacası hayaller ve umutlar bir araya gelince hayatımız daha güzel olur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski