Kar yağarken neler hissettiğinizi anlatan bir yazı yazınız.

Şimdi size sırası gelmişken kar yağarken neler hissettiğinizi anlatan bir yazı yazınız hakkında kısaca bahsedeceğiz.

Kar yağarken sanki merhamet ve huzur yağıyor gibi hissediyorum. Kar bana göre bir hastaya iyi gelen bir ilaç gibi yaralı, üzgün gönüllerimize şifa vermektedir. Ben karın temizliğin sembolü olduğunu düşünüyorum. Sanki kar yağarken tüm dünya kirlerinden arınıyor, kötülükler son buluyor gibi kafamda güzel düşünceler beliriyor.

Kar başka türlü ise oyun oynamak için fırsat verdiğinden sevincimize sevinç katıyor. Kardan adam yapmak, kar topu oynamak, yokuşlarda karlı zeminde kaynak ne kadar keyiflidir değil mi? Bir de kar altında yürümek, o mis gibi temiz havayı solumak yok mu? Tam böyle insanı kendine getiriyor. Bu imkana sahip olduğumuzu hissettiğimizde çok şanslı olduğumuzu anlıyoruz. Karın üşümeye yol açması da ayır bir güzelliktir. Çünkü insan üşüyünce sıcağın kıymetini daha iyi anlıyor. Evsizleri, dışarıda kalanları da hatırlatıyor kar yağması. Çünkü başka zaman belki de aklımıza bile gezemez ama soğukta üşümekle evi barkı olmayanları, üşüyenleri hatırlıyoruz.

Kısaca belirtecek olursam kar yağarken eşi benzeri olmayan güzel duygular; mutluluk, hafiflik, temizlik, şefkatli olma, insani duygularımın açığa çıktığını görmek gibi şeyler hissediyorum. Bunların farkında olmak bile çok özeldir. Bana bu güzelliklerin unutturmayan kar yağışını ise her gün dört gözle bazen balkonda, bazen pencere kenarında bekliyorum. Evet, bir gün burada olacak kar taneleri. Bana insanlığı, merhameti, huzuru daha önceki gibi yine fısıldayacak. Benimle konuşup bir sırdaşım olacak. Ona kavuşmaya ise çok az bir zaman kaldı. Büyük bir özlemle bekliyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski