Orman Sevgisi Konulu Kısa Hikaye

Aşağıdaki boş alana orman sevgisi konulu kısa bir hikaye yazalım etkinliğine uygun olarak bir hikaye yazdık.

Muhsin, küçüklüğünden beri orman sevgisine shaip bir öğrenciydi. On abu sevgiyi sınıf öğretmeni kazandırmıştı. Şimdi yaşadığı şehrin hemen kenarından başlayan ormanlık alanlar sık sık gidiyordu. Ormanın temiz havasını solum ak ona çok iyi geliyordu. Zaten evleri şehir kenarında olunca ailesiyle birlikte ormana sıkça uğrarlardı.

Akşamları televizyonda gördüğü orman yangını haberleri Muhsin için büyük üzüntü demekti. Keşke herkes ormanlara karşı daha dikkatli olsa diye düşündü. Babasıyla ormanların bir ülke için ne kadar önemli ve faydalı olduğu hakkında sık sık sohbet ederdi. Ona göre orman yaşam kaynağıydı. Bir de içinde binlerce canlı türünü  barındıran kocama bir ev gibiydi. Bu yüzden ormanların korunmasını herkesten çok istiyordu.

Okula gittiği bir gün öğretmenleri onlardan orman sevgisi konulu bir hikaye yazmalarını istemişti. Bu hikayeleri okunacak ve en beğenilen hikaye sınıf panosuna asılacaktı. Herekse on dakika gibi kısa bir süre verildi. Sınıfta çıt çıkmıyordu. Herkes ormanlar hakkında iyice düşündükten sonra ilginç ve bir o kadar da anlamlı bir hikaye yazmaya başladı. Muhsin de tabi ki tam da sevdiği konu olunca ortaya eşsiz bir hikaye çıkardı. Bütün hikayeler okundu. En beğenilen Muhsin'in hikayesi oldu. Böylelikle onunki panoya asılmaya hak kazandı. Böyle küçük bir etkinlik bile olsa çok anlamlı bir şey üzerine olduğu için onu çok sevindirmişti. Bu mutlulukla ayakları yerden kesilmişti.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski