Teknolojinin günlük yaşantımıza sağladığı yararlar hakkındaki düşüncelerinizi defterinize kısaca yazınız.

4. sınıf hazırlık sorusu olan teknolojinin günlük yaşantımıza sağladığı yararlar hakkındaki düşüncelerinizi defterinize kısaca yazınız hakkında kısaca görüşlerimi belirtmek istiyorum.

İnsan hayatında pek çok şeye ihtiyaç var. Bunları karşılarken teknolojinin bize sunduğu kolaylaştırıcı imkanlardan yararlanıyoruz. Örnek verecek olursam hastanelerde bir hastalığı tanısı ve tedavisinde teknolojiden faydalanıyoruz. Bunlar doktorların işini son derece kolay kılıyor. Bunun dışında elektrik gibi bir imkan var ki hemen her şey buna bağlıdır. Hayatımızın gereken her alanında bu imkanı kullanarak birçok işimizi hallediyoruz.

Haberleşmek insanlar için önemli bir ihtiyaçtır. Teknolojik araçlar olan telefon, bilgisayar, tablet gibi araçları kullanarak uzaktaki yakınlarımızla iletişim kuruyoruz. Onlarla görüşüp özlemimizi gideriyoruz. Aynı zamanda mobil uygulamalar hayatımıza girdiğinden beri çoğu işimizi mobilden kısa süre içinde gerçekleştiriyoruz. Bir bankaya gitmemize bile gerek kalmıyor. Faturalarımızı yine bu uygulamalar sayesinde ödeyebiliyoruz.

Film izlemek mi, dersiniz, müzik dinlemek mi, ya da eksik olduğumuz bir konuda açıp videolara bakıyoruz. Bütün bunlar teknolojinin günlük yaşantımıza sağladığı çok önemli yararlardan sadece birkaçıdır. Daha birçok konuda işimiz o kadar kolaylaştı ki bunların temelinde teknoloji var. Dolayısıyla teknoloji olmadan günlük hayatımız daha zor olurdu ve hep bir koşturmaca içinde yaşardık.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski