Hakkımda

Merhaba sevgili öğrenciler, ben bir Türkçe öğretmeniyim. Şu anda bulunduğunuz sitenin yani turkcedenizi.com sitesinin kurucusu ve yazarıyım. Bu siteyi 2017 yılında açtım. Amacım siz değerli öğrencilere araştırdığınız konularda örnek metinler yazarak yardımcı olmaktır. Böylece kompozisyon araştırmalarınız için kolaylık olacaktır.

Türkçe dersi ile ilgili olan bu sitede hemen her konu hakkında kompozisyon yazıları, deneme yazıları, şiir, hikaye, bilgilendirici metin ve ortaokulda işlenen konular ile ilgili örnekler yazıyorum. Böylece hem kendimi geliştirmiş oluyorum, hem de öğrencilerin ödevlerine yardımcı olmak, fikir verebilmek için örnek metinler yazıyorum. Sizlere faydam oluyorsa ne mutlu bana. Bu sitede paylaştığım yazıların hepsi özgündür ve bana aittir.

Neler var bu sitede?

Bu sitede atasözleri, deyimler, özdeyişler, güzel sözler ile ilgili kompozisyonlar, derslerde işlenen konulara ait örnekler, şiirler, münazara örnekleri, düşünce yazıları (deneme, makale, bilgilendirici metin, sohbet yazısı vb.), olay yazıları (hikaye, masal, fabl vb.), konuşma metinleri, 5, 6, 7, ve 8. Sınıf konularıyla ilgili örnek cümleler bulunmaktadır. Arama kutusuna istediğiniz konuyu yazarak bulabilirsiniz.

Post a Comment