Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzaklara Götüremez Kompozisyon

“Hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez.” sözüyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi katılımlı konuşma yöntemini kullanarak anlatınız. Konuşmanız sırasında aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

Sevgili arkadaşlar, şimdi sizlere “Hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez.” sözüyle ilgili duygu ve düşüncelerimi katılımlı konuşma yöntemini kullanarak anlatacağım. Ben konuşurken konuşma sürecine sizin de katılmanızı, görüş belirterek farklı bakış açıları sunmanızı isterim. 

Dünyada birçok ulaşım aracı mevcuttur. Bu araçlar bizi uzak bölgelere götürür. Nereye gitmek istersek, ister bir gemi ile ister bir uçakla, isterse otomobil ile trenle gidebiliriz. Hangisiyle gideceğimize kendimiz karar veririz. Yapacağımız yolculuklarda gidilecek yerler çok uzakta da olsa bellidir.

Kitaplar açısından olaya bakarsak kitaplar bizi hiç tahmin edemeyeceğimiz kadar uzaklara götürür. Kitap okurken kendimizi olaylara kaptırır, farklı coğrafyalara doğru maceralar içinde yolculuğa çıkarak. Bu yolculukta gittiğimiz yerler o kadar uzaktır ki, ne kadar uzakta olduğumuzu anlayamayız. Bir kitap bütün ulaşım araçlarından da daha uzağa götürür bizi. Bunun için hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzağa götüremez denmiştir.

Değerli arkadaşlar kitap okumaya önem vermeliyiz. Kitapların bizi uzaklar götürmesiyle farklı duygular yaşamak çok güzeldir. Bir bakarsınız ki kitap okurken kendinizi çok uzakta bulursunuz. Kitabın içindeki öykünün kahramanları arasında siz de olursunuz. 

Dünyanın uçsuz bucaksız uzaklıktaki bölgelerine doğru yolculuğa çıkarsınız. Bunlar kitap okuyan için çok güzel duygulardır. Bu durum anlatılmaz yaşanır.  Sonuç olarak hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzağa götüremez. Konuşmamın sonuna geldim. Bana katıldığınız ve beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski