Kötü Bir İşin En Gizli Şahidi Vicdandır Kompozisyon

Örnek bir yazı arayanlar için bugünkü yazımızda kötü bir işin en gizli şahidi vicdandır ile ilgili kısa bir kompozisyon yazacağız.

Kompozisyon sorusu: Kötü bir işin en gizli şahidi vicdandır sözü ile ilgili kompozisyon yazınız. (Kötü bir işin en gizli şahidi vicdandır sözünün anlamı, açıklaması)

İnsanlar hayatta kötü bir iş yaptığında bunu herkesten gizli olarak yapar. Hiç kimse görmese, yani kimse şahit olmasa bile kötü bir işin en gizli şahidi vicdandır. Çünkü insan kötü bir işi herkesten gizlese de vicdanından saklayamaz.

Vicdan insanın en derininde bulunan ve onu kendi kendisiyle hesaplaştıran bir duygudur. Bu yüzden vicdanımızın sesi her zaman kulaklarımızda çınlar. Eğer kötü bir iş yapmışsak, bunu gizliyorsak vicdanımız sızlayacaktır. Çünkü vicdan susmaz, içimizde hep bizimle konuşur.

Vicdan aslında bir iç mahkemedir. Kişinin kendini sorguya çekmesini sağlayan bir duygudur vicdan. Bu yüzden vicdanımızın rahat olması için attığımız adımlara dikkat etmeliyiz. Kötü işler peşinde koşuyorsak, vicdanımız devreye girecek ve hep konuşacaktır.

İnsanlar gizli bir iş yaptığında bunu vicdanından saklayamıyor işte. Çünkü vicdan her şeyin olduğu gibi kötü bir işin de en gizli şahididir. Sonuç olarak iç huzurumuzu sağlayan vicdanımıza son derece önem vermeliyiz ve kötü işler yamaktan olabildiğince kaçınmalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski