Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatlarına Kıyabilenlerindir Sözü ile İlgili Kompozisyon

Bu bölümü incelediğinizde yarın yorgun kimselerin değil rahatlarına kıyabilenlerindir cümlesini açıklayan kısa bir kompozisyon yazınız için örnek alabilirsiniz.

Yarınlar geleceğimizdir. Gelecekte rahat ve güzel bir hayat yaşamak için bugün fedakarlık edip çok çalışmalıyız. İnsanlar gelecekte rahat bir yaşam sürmek için çalışmayı elden bırakmamalıdır. Çünkü çalışmak insanın gelecekteki, hayatında rahat etmesini sağlar. İnsanlar şimdi çalışıp zorlukları, sıkıntıları yaşamış olurlar fakat ileride bunun meyvesini alırlar. Gençliğinde çalışanlar, şu anki rahatını bozup sürekli çalışanlar ilerideki hayatını refah içinde yaşarlar. Böylelikle rahatlarına kıyabilen kişiler ileride pişmanlık yaşamayacaktır.

Gençliğinde rahatına kıyanlar ileriki hayatında rahat ederler. Rahatına kıymaktan kasıt boş boş gezmektense çalışıp geleceğine yatırım yapmaktır. Bazı insanlar tembellik ederek şimdiki zamanını boşa harcarlar. Ama gelecekte onları zorlu bir hayat beklediğinin farkında değillerdir. Çalışmak insanı ayrıca kötülüklerden de alıkoyar. Çünkü çalışan kişi işiyle meşgul olduğundan kötü düşüncelerin esiri olmaz. Bu yüzden çalışmak her zaman çok büyük öneme sahiptir. Gelecekte rahat bir yaşam sürmeyi herkes ister. Bunun bilincinde olarak çalışmaktan başka çaremiz yoktur diye düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse çalışan insanın maddi manevi birçok kazancı olur. Bugün sıkıntı çekerler, zorluklarla mücadele ederler. Kısacası rahatına kıyarlar. Yarını da bu şekilde kurtarmış olurlar.

Rahatına kıyanlar gelecekte evini alır, arabasını alır, çoluğunun çocuğunun ihtiyaçlarını karşılar. Evini geçindirir. Kimseye muhtaç olmadan rahat bir ömür sürer. Böylece yarın çalışanların olur. Biz de yarınımızı kurtarmak adına şimdiden çalışmalıyız, yarın rahat bir şekilde yaşamak için elimizde imkan varken şimdi rahatımıza kıyabilmeliyiz.

2 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski