Biz Dünyayı Atalarımızdan Miras Değil Torunlarımızdan Ödünç Aldık ile İlgili Metin

“Biz dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet (ödünç) aldık.” sözü ile ilgili kısa bir metin yazınız.

Atalarımız bu dünyayı bize bıraktı. Çünkü bu dünya bizden onlara emanetti. Şimdi ise sıra bizdedir. Yani bizler de bu dünyayı torunlarımıza bırakacağız. Vazifemiz onlardan ödünç aldığımız bu dünyayı güzelleştirmek ve onlara tekrar vermektir. Bu noktada üzerimize düşen önemli sorumluluklar var.

Dünyanın daha güzel olması için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Eğitime, ilme, bilime önem vermeliyiz. Bilimin ışığında dünyanın gelişmesini sağlamalıyız. Çünkü gelecekte bu dünyayı asıl sahiplerine yani torunlarımıza iade edeceğiz. o yüzden sadece kendimizi düşünerek yaşamamak gerekiyor.

Barışa, huzura, birlik, beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya önem vermek gerekiyor. Bununla birlikte çalışmalı ve iş imkânlarının çok olduğu, yaşam şartlarının gelişmiş olduğu bir dünya oluşturmalıyız. Çünkü torunlarımıza iyi bir dünya teslim etmeliyiz. Yarın onlar bu dünyada yaşayacaklar. Onlara her açıdan gelişmiş, sevgi, kardeşlik dolu bir dünya bırakmak en büyük vazifemizdir diye düşünüyorum. Biz dünyayı atalarımızdan miras değil torunlarımızdan ödünç aldık sözünün anlamı kısaca böyle açıklanabilir.

Kısaca özetlemek gerekirse bu dünya yalnızca bizim diye düşünmemeliyiz. Gelecekte çocuklarımız burada yaşayacak. Hepimiz bu bilinçle hareket ederek torunlarımız daha yaşanabilir bir dünya bırakmış olacağız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski