22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon

"22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon" konusundan kısaca söz edeceğiz. “Su ve İklim Değişikliği” Konulu Kompozisyon

Su, bütün canlıların yaşaması için olmazsa olmaz bir içecektir. Su olmayan hiçbir yerde hayat da olmaz. Bu yüzden suyun değerini bilmek bütün insanların görevidir. Herkes suyun temizliğine dikkat etmelidir. Tatlı su kaynakları özellikle insanların sağlığı için de ayrıca önem kazanmaktadır. Bu yüzden su kaynaklarının korunması konusuna özellikle dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Su kaynaklarını korumalı ve temiz tutmalıyız. Çünkü değişen dünyada küresel ısınma gibi etkenlerden kaynaklı iklimler de değişmektedir. Doğal olarak yağış oranları da azalmakta bu da su kaynaklarının tükenmesine yol açmaktadır. Dolayısıyla su ve iklim değişikliği birbiriyle yakından ilgilidir. İklimlerin değişmesi su kaynaklarının azalmasına yol açmaktadır. Kar yağışlarında son yıllarda azalma görüldüğü herkes tarafından bilinmektedir. Bunun sonucunda içme su kaynaklarında ciddi düşüşler yaşanmaktadır. Barajlardaki doluluk oranı önümüzdeki yıllarda su sıkıntısı çekeceğimize işaret etmektedir. Bunların farkında olmalıyız. 

Sonuç olarak su kullanımına son derece dikkat emeliyiz, su israfından kaçınmalıyız. Suyun önemini bilmek ve anlamak için illa 22 Mart gününü beklememeliyiz. Başka bir deyişle suyun önemini kavramak için, su kıtlığı yaşamamız gerekmiyor. İklimlerin doğal denge içinde devam etmesi için, daha yaşanabilir bir dünya için su kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski