Aşılmasına İmkân Olmayan Hiçbir Duvar Yoktur Kompozisyon

"Aşılmasına İmkân Olmayan Hiçbir Duvar Yoktur ile İlgili Kompozisyon"

Her insanın hayat içinde her zaman ulaşmak istediği bir hedefi vardır. Bu hedefe ulaşmak için azim ve kararlılık içinde çalışmak gerekir. Hedefe ulaşmak için gidilen yolda önümüze bazı engeller çıkacaktır. Bu engeller karşısında yılmadan kararlı bir duruş göstermek, en doğru yoldur. Zorlukları, engelleri aşmanın her zaman bir imkânı vardır. Önemli olan engeller veya önümüze çıkan duvarlar karşısında sabır göstermektir.

Sabırlı ve kararlı davrandıktan sonra aşılmayacak duvar yoktur. İnsanların amaçları doğrultusunda tabii ki çalışmaları ve başarıya ulaşacaklarına dair inançlı olmaları gerekmektedir. Amaçladığımız noktaya ulaşmak için biz, her ne kadar çalışıp çabalasak da bazı engellerle karşılaşmak kaçınılmazdır. Bu engelleri bir duvara benzetebiliriz. Bu duvarı aşmak da aslında bizim elimizdedir.

Amaca ulaşmak için umutsuzluğa kapılmamalıdır. Yani ben amacıma ulaşamayacağım çünkü önümde aşılması imkânsız birçok duvar vardır, düşüncesine kapılmak son derece yanlış bir yaklaşımdır. Zira aşılmasına imkân olmayan hiçbir duvar yoktur. Her engeli kararlı, inançlı ve sabırlı davranarak aşabiliriz. İnsanın zorlukları aşabildiğinde umudu da artar. Bu düşünceler içinde amaçlarımıza ulaşmaya yaklaşmalıyız.

Önümüze çıkan duvarlar, yani engeller her zaman bir şekilde aşılacaktır. Sadece bizim kararlı olmamız, engeller karşısında yılmamamız gerekiyor. Yani her engeli aşmanın bir yolu, bir imkânı vardır. Zorluklar, insanı başarıya bir adım daha yaklaştırır. Bunu daha açık bir ifadeyle belirtmek gerekirse her zorluk, bizim için bir fırsattır. Bu zorlukları tek tek aştıkça hedefe bir adım daha yaklaşmış olacağız.

2 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski