Kış Mevsimi ile İlgili Kompozisyon

Kış mevsimi ile ilgili kompozisyon konusundan kısaca söz edeceğiz.


Kış Mevsimi

Ben kış mevsimi ile ilgili güzel düşüncelere sahibim. Yani bana göre kış mevsimi son derece güzel ve heyecanlı bir mevsimdir. Kışın doğanın beyaz gelinliğini giymesini görmek kadar güzel bir duygu yoktur bana göre. Evet, kışın bazı zorlukları var fakat doğanın yeniden canlanması için, su kaynaklarının artması için kış mevsimine ihtiyacımız olduğu da bir gerçek.

Kış mevsimi, her ne kadar soğuk ve karlı geçse de güzel bir mevsimdir. Çocukların kartopu oynayarak neşelendiği mevsim olan kış kimileri için de zorluklarla doludur. Evi barkı olmayanlar için kış pek de sevilmez. Çünkü onlar için kış barınma olanağı sağlamaz. Hava soğuk ve karlı olduğu için onlar kış mevsiminde dışarıda üşüdüğü için kışa soğuk bakarlar. Hayvanlar için de çetin geçen kış bazı zorlukları da beraberinde getirir. Bunun için doğaya yiyecek bırakarak hayvanlara yardımcı olmak da biz insanlara düşüyor.

Kış mevsimi bir yönüyle insana yaşlılığı hatırlatır. Nasıl ki insan yaşlanınca saçlarına aklar düşüyorsa kar yağarak doğanın yaşlandığını söylemek de yanlış olmaz. Ancak kışın ardından bahar geleceği için doğa yeniden canlanacaktır.

Benim için kış çok özeldir. Eskiden ninelerimiz, dedelerimiz kış günlerinde bize masal anlatırdı. Benim için apayrı bir yeri vardır kış mevsiminin. Ben bu yüzden kış mevsimini özellikle severim. Kış günlerinde sobanın etrafında oturmak, çay içmek ne güzeldi. Bu yüzden çocukluk günlerimi özlüyorum. Sonuç olarak doğanın bir dengesi var. Bu dengenin sağlanması için dört mevsim de ayrı ayrı güzeldir. Kış mevsimi de zorlukları olsa da güzel bir mevsimdir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski