Son Pişmanlık Fayda Etmez Sözü ile İlgili Kompozisyon

"Son pişmanlık fayda etmez sözü ile ilgili kompozisyon" konusundan kısaca söz edeceğiz.

Son Pişmanlık Fayda Etmez


Son pişmanlık fayda etmez sözünü hepiniz duymuşsunuzdur. İnsan hayatta attığı adımları düşünerek atmalıdır. Düşünmeden atılan adımlar bazen pişmanlıkla sonuçlanabilir. Pişman olmayı da hiç kimse istemez. Bu yüzden ne yaparsak yapalım düşünerek hareket etmekte fayda var. Zira pişman olunca iş işten geçmiş olabilir. Bu yüzden son pişmanlık fayda etmez sözünün ne anlama geldiğini iyi düşünmeliyiz.

İnsanlar yapısı gereği bazen yanlış davranışta bulunur. Yanlış yaptığımızı anladığımızda en doğrusu bu yanlıştan dönmektir. Yanlış davranışlardan ne kadar erken vazgeçersek o kadar iyi olur. Zamanında hatasından ders alan kişi karlı çıkar. 

Pişmanlık insanı üzen bir durum olduğu için herkes pişman olacağı şeyleri yapmaktan uzak durmalıdır. Pişmanlıkla ilgili hepinizin de bir anısı vardır diye düşünüyorum. Çünkü biz insanız, hata yapabiliriz. Önemli olan hatalarımızın farkına varıp bir daha aynı hatayı yapmamaktır.

Herkes hayatın bazı zamanlarında hata yapma durumuyla karşılaşabilir. Bu insanın yapısında olan bir durumdur. İnsan hata yapmaya meyilli olduğu için isteyerek veya istemeyerek hata yapar. Doğru olan ise hata yaptığımızı anladığımız zaman hemen bu hatadan ders alıp aynı hatayı tekrarlamamaktır. Sonuç olarak son pişmanlık fayda etmez sözünden gerekli dersleri çıkarmalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski