Paylaşmak Konulu Kompozisyon

Paylaşmak konulu kompozisyon hakkında kısa bir yazı yazacağız.


Paylaşmak ile İlgili Kompozisyon


Paylaşımcı olmak insanlarda aranan güzel özelliklerden biridir. Bu yüzden elimizdeki güzel şeyleri başkalarıyla paylaşmaya özen göstermeliyiz. Örnek vermek gerekirse bir lokma ekmeği paylaşmak çok önemli bir davranıştır.

Paylaşmak insanlar arası yakınlaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı artırması bakımından da ayrıca önemlidir. Bu örnekleri artırabiliriz. Mesela sevgi paylaşıldıkça çoğalır.Acılar paylaşılınca küçülür. İnsan paylaşınca kendini mutlu hisseder, bir rahatlama yaşar.

İnsanların paylaşmaya her zaman ihtiyacı vardır. Sevinçler, üzüntüler mutlaka birileriyle paylaşılmalıdır. İnsan acısını, üzüntüsünü kendisine yakın hissettiği insanlarla paylaşınca erdi azalır. Sevgi de başkalarıyla paylaşılınca artar. Bu sebeplerden ötürü paylaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmış olur.

Sonuç olarak paylaşmanın insan hayatına sağladığı birçok katkı vardır diyebiliriz. Bu yüzden paylaşmaya son derece önem vermek hepimizin yararına olur. Çünkü paylaşmak insan olmanın bir gereğidir. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın olduğu bir yerde barış ve kardeşlik içinde yaşama vardır. Herkes arasında sağlam bir kardeşlik ilişkisi vardır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski