Teknolojinin Eğitime Yararları Münazara

Teknolojinin Eğitime Yararları ile İlgili Münazara


Teknolojinin Eğitime Yararları Münazara

Eğitimde teknoloji yararlıdır. Çünkü teknolojik araçlar öğrenmeyi daha kalıcı hale getirmektedir. Örneğin akıllı tahta teknolojik bir araçtır. Okullarda olması çok önemlidir. Akıllı tahta sayesinde konuların anlaşılması çok daha çabuk olmaktadır. Hem hızlı hem de kalıcı öğrenme için teknoloji yararlıdır.

Teknolojinin eğitime yararları saymakla bitmez. Mesela projeksiyon ve akıllı tahta sayesinde derslerin zevkli geçmesi sağlanır. Öğrenciler düz anlatım yöntemiyle konuyu anlamakta zorlanırken akıllı tahta, bilgisayara ve projeksiyon sayesinde işlenen konuyu çok iyi kavrar.

Eğitimde teknoloji yararlıdır görüşüne katılmamak elde değil. Çünkü teknolojinin kullanılmadığı bir yerde eğitim de etkili verilemez. Teknoloji sayesinde bilgiye çok daha hızlı ulaşabiliriz. Eğitimde teknolojiyi ihtiyaç duyduğumuz şekilde kullanmalıyız. Yoksa oyun bağımlısı olur çıkarız. Bu da iyi değil tabiî ki.

Eğitimde teknolojinin yararlarını herkese anlatmak gerektiğini düşünüyorum. Sınava hazırlanacağımız varsayalım. Konu tekrarı yapmak için bilgisayar, tablet ve telefonlarımızdan faydalanmak gerekecektir. Bunlar sayesinde çok hızlı bir şekilde konuları tekrar edebiliriz. Zaman kaybını önlemiş oluruz. Böylece sınava çok daha verimli bir şekilde çalışırız. Sonuç olarak teknolojinin eğitime yararları göz ardı edilemez. Bunun için eğitimde teknolojiyi kullanmak gerekir.

1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski