Vatan Al Bayrağın Dalgalandığı Yer Değil midir Sözünün Açıklaması

Vatan al bayrağın dalgalandığı yer değil midir sözünden ne anlıyorsunuz?

Vatan bizim için hiçbir şeyle kıyaslanamayacak derecede çok değerlidir. Her milletin içinde yaşadığı topraklar kendi vatanıdır. Vatanın en önemli sembolü de bayraktır. Bizim için de ay yıldızlı bayrağımız vatanımızın simgesidir. Bayrağımızın göklerde dalgalanması bize her zaman gurur kaynağı olacaktır. Bu bayrağımız her nerede dalgalanırsa orası bizim vatanımızdır. Bu anlamda şehir ayrımı yapmadan çalışmak gerekir. Çünkü biz çalıştıkça, işimize sımsıkı sarıldıkça vatanımız için çalışmış oluyoruz.

Vatan sevgisi bize göre dünyadaki her şeyden üstündür. Türk milleti olarak bayrağımıza, vatanımıza her daim sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Çünkü ecdadımız vatan sevgisinin ne demek olduğunu biz Türk gençliğine on yıllar önce apaçık bir şekilde göstermiştir. Canlarını vatan aşkıyla hiç çekinmeden feda etmişlerdir. Biz de bayrağımız nerede dalgalanırsa orayı vatan bilip bu emanete sahip çıkacağız. Çünkü vatan sevgisi bizim için her şeyden daha önce gelir.

Sonuç olarak vatan her yerdir. Ülkemizi n doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her nerede bayrağımız görürsek orası bizim vatanımız demektir. Bu yüzden nerede olduğumuzun pek bir önemi yoktur diyebiliriz. Amacımız vatana hizmet etmekse bayrağımızın dalgalandığı her yerde titiz bir şekilde çalışmalıyız. Sorumluluklarımızı asla ihmal etmemeliyiz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski