Hayatınızın Kalitesini Hayatınızdaki İnsanların Kalitesi Belirler Konulu Deneme Yazısı

"Hayatınızın kalitesini hayatınızdaki insanların kalitesi belirler konulu deneme yazısı" konusundan kısaca söz ederek bu sözün anlamını açıklayacağız.

Hayatınızın Kalitesini Hayatınızdaki İnsanların Kalitesi Belirler Kompozisyon

İnsan her zaman hayatında birilerine ihtiyaç duyuyor: Bu yüzden hayatımızda birilerine yer vermek önemlidir. Ancak kimlerle arkadaşlık kurduğunuz da hayatınızın kalitesini belirler. İnsan sosyal bir varlık olduğundan dolayı çevresiyle iletişim halindedir. Ailemizden başka iş hayatında veya okulda dostluklar, arkadaşlıklar kurarız. Bu noktada kimlerle hayatımız paylaştığımız büyük önem taşımaktadır.

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir söz vardır. Bu söz hayatınızın kalitesini hayatınızdaki insanların kalitesi belirler sözüyle çok yakından ilişkilidir. Dolayısıyla hayatımızda kimler varsa, onların kalitesi çok önemlidir. İyi arkadaşlar bize her zaman iyi yönde etki ederken, kötü arkadaşların da bizi yoldan çıkarma ihtimali mevcuttur. Bunun için hayatınızı paylaştığınız kişilerin yani dost ve arkadaşlarınızın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Okul hayatında da bu durum böyledir.

Sonuç olarak hayatınızın kalitesini hayatınızdaki insanların kalitesi belirler sözünün anlamı kişi kimlerle daha fazla iletişim halindeyse, kimlerle çok zaman geçiriyorsa onlardan öyle ya da böyle etkilenir şeklindedir. Hayatınızdaki insanların huyundan suyundan siz de nasiplenirsiniz. Bu söz bunu anlatmak istiyor. O zaman kimleri hayatımıza aldığımıza dikkat etmek son derece doğru olacaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski