İkiyüzlülük ile İlgili Deneme Yazısı

İkiyüzlülük ile ilgili bir deneme yazınız konusundan kısaca söz edeceğiz.

İkiyüzlülük ile İlgili Deneme Yazısı

İnsanların bir yerde farklı, başka bir yerde farklı davranması tamamen ikiyüzlülüktür. İkiyüzlü insanlar yanınızda başka konuşur, sizin olmadığınız bir ortamda başka konuşur. Böyle insanlar güvenilmezdir. Bunun için ikiyüzlü insanlardan uzak durmak gerekir.

Olduğu gibi görünmemek ikiyüzlü insanların en belirgin özelliğidir. İkiyüzlülük etmek, çok kötü bir davranıştır. Mevlana ikiyüzlülüğün kötü bir şey olduğunu ifade ederken “Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.” Sözünü söylemiştir.


İkiyüzlü insan olduğu gibi görünmeyerek aslında diğer insanlarla olan ilişkisini tehlikeye atmış olur. Yani ikiyüzlü kimselerle kurulan arkadaşlık veya dostluk ilişkisinden bir hayır gelmez. İkiyüzlülük ile ilgili bilinçli olmak ve ikiyüzlü davranmakta ısrar eden kimselerle yakınlık kurmamak gerekir. İkiyüzlü olanlarla iletişimi devam ettirdiğimiz zaman bu işin sonu pişmanlık olacaktır.

İkiyüzlü olanlar iletişim halinde olduğu kişilere de zarar verir. Bu durumda insanlar arsında güvensizlik oluşur. Güvenin olmadığı bir yerde bulunmanın da hiçbir anlamı olamaz. Bu yüzden ikiyüzlü olan insanlarda uzak durmak, onlarla samimi olmamak en doğru yaklaşım olacaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski