Yalnız Tek Bir Şeye İhtiyacımız Var Çalışkan Olmak Kompozisyon

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak konulu kompozisyon yazınız.

Çalışkan olmak, tek ihtiyacımız olan tılsımlı bir anahtardır. Çalışma ile başarıya ulaşır ve kazanmayı öğreniriz. Bu yüzden çalışmaya hem de çok çalışmaya ihtiyacımız vardır. Çalışmak insanın yeni bir şeyler üretilebilmesini sağladığı gibi birçok zorluğun da üstesinden gelmek demektir. Çünkü bütün engelleri ancak ve ancak çalışarak aşabiliriz.

Millet olarak çalışmaya ihtiyacımız var. Milletimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmenin ve ekonomik kalkınmanın yolu çalışmaktan geçer. Bunun için millet olarak el ele vermeli, çalışmayı hiçbir zaman es geçmemeliyiz. Böylece devletimizin gelişmesine yardımcı olacağımız gibi kimseye de muhtaç olmayız. Atatürk bunu bildiği için tek bir şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak sözü ile çalışkan olmanın gerekliliğine dikkat çekmiştir.

Çalışkan olmak insanı insan yapar. Çalışan kişi boş işlerle uğraşmayıp bir işe yaramış olur. Bu durumda çalışanın aklına kötü şeyler de gelmez. Yani çalışmak insanı kötülüklerden uzaklaştırır ve korur. Zira boş boş oturan kişinin canı sıkılır. Çalışmak can sıkıntısına da iyi gelir. Yani her yönüyle çalışmak çok güzeldir. Çalışan hem kazanır, hem de kendini mutlu hisseder.

Çalışmayan kişiler için zamanın bir önemi yoktur. Zamanın hızla akıp geçtiğini ifade eden kişiler çalışan kişilerdir. Bu yüzden çalışmayan, boş gezenler zamanın geçmemesinden yakınırlar. İşte çalışmak ne kadar güzel bir durumdur, bunu anlamak hiç de zor değildir. Sonuç olarak hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur, yalnız tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak diyebiliriz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski