Birlik, iş bölümü, çalışmak, üretmek, insan, verimlilik kavramlarından hareketle bir hikaye yazınız.

“Birlik, iş bölümü, çalışmak, üretmek, insan, verimlilik” kavramlarından hareketle bir hikâye yazınız. Aşağıya konuyla ilgili kısa bir hikaye yazdım. Başlığı siz belirleyiniz.

Okulların açıldığı haftanın üçüncü günüydü. Öğretmen çocuklara çalışmak ve üretmenin önemini kavratmak amacıyla bir etkinlik yapmayı planlamıştı. Bu etkinliğe göre herkes iş bölümü yapacak bir ürün ortaya koyacaktı. Bunun için öğretmen bir önceki gün çocuklardan kapak, şişe, karton gibi çeşitli eşyalar istemişti.

Öğretmen sınıfa girdiğinde herkesin elinde çeşitli eşyalarla onu beklediğini görünce çok sevindi. Sonra çocuklarla biraz sohbet ederek, onları gruplara ayırdı. Öğrenciler çok heyecanlı bir şekilde öğretmenlerini dinliyordu. Sıra birlik olmaya bir ürün oluşturmaya gelmişti.

Gruplar ayrıldı ve kendi aralarında iş bölümü yaparak getirdikleri parçalardan bir çalışma planladılar. Daha sonra her grup da birbirinden güzel ürünler ortaya çıkardı. Bu etkinliği yaparken öğrenciler çalışmaktan büyük keyif aldılar. 

Çalışan insanın ne kadar verimli olabildiğini yaparak yaşayarak öğrenen öğrenciler,  öğretmenlerine çok teşekkür etti. Öğretmen de onlara birlik olarak, iş bölümü yaparak hayatta daha başarılı olabileceklerini anlattı. Sonuç olarak birlik içinde çalışan insan, bir şeyler üretir ve daha verimli olur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski