Aile Arası İlişkiler ile İlgili Kompozisyon

Aile arası ilişkiler ile ilgili kompozisyon konusunu ele alacağız. Aile arası ilişkiler nasıl olmalıdır?

Aile Arası İlişkiler

Aile, bir toplumun en mühim temel taşını oluşturur. Toplumun refah içinde olması, huzur içinde yaşaması aileden başlar. Bunun için aile arası ilişkiler saygıya, sevgiye dayalı olmalıdır. Ailenin huzuru bu noktada çok önem kazanmaktadır. Herkesin birbirine karşı sevgi ve saygı içinde olduğu bir aile ortamı ne güzeldir değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Gerçekten de kim istemez böyle bir aile ortamını.

Aile içi iletişim samimi olmalıdır. Samimiyetin içinde birlik, beraberlik, sadakat, vefa duyguları da vardır. Bu duygular oldukça aile arası ilişkiler de sağlıklı olacaktır. Aile bireyleri, sağlıklı bir iletişim halinde olunca, bu durum topluma da olumlu yönde yansıyacaktır. Bundan ötürü aile çok önemlidir.

Günümüz koşullarında iletişimi olumsuz etkileyen faktörlerin başında akıllı telefonlar, tabletler gelmektedir. Bu araçlar, aile arası ilişkileri de olumsuz yönde etkilemektedir. Buna izin vermemek gerekir. Yani akıllı telefon veya tablet gibi teknolojik araçların aile ile olan bağlılığımızı koparmasına fırsat vermemeliyiz.

Aile içi iletişim azalırsa, aile bireylerinin birbirine olan sevgisi, saygısı da azalır. Bunun sonucunda Aile arası çatışmalar görülebilir. Böyle şeyler olmaması için aile her şeyin üstünde gelmelidir. Ailenin öneminin farkında olarak, sevgi, Saygı, sağlıklı iletişim konularına dikkat etmemiz gerekir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski