Bugünün Küçükleri Yarının Büyükleri Sözü ile İlgili Kompozisyon

Aşağıya bugünün küçükleri yarının büyükleridir sözü ile ilgili kompozisyon örneği yazdım. Metne kısa ve etkileyici bir başlık koyunuz.

Bugünün küçükleri de yarının büyükleri de çocuklardır. Çocuklarımız bizim için çok kıymetlidir. Onlarla birlikte geleceğe emin adımlarla yürümek için onları iyi yetiştirmek önceliğimiz olmalıdır. Bir müddet sonra çocuklarımız genç olacak, büyüyecek. Bu anlamda onların çalışkan olması, vatanını sevmesi için iyi bir eğitim alması elzemdir. Dolayısıyla yarın, devlet yönetimi çocukların kontrolünde olacaktır.

Her çocuk işlenmemiş bir mermere benzer. Onları topluma, vatana, millete faydalı bir birey haline getirmek de eğitimcilere ve aileye bağlıdır. Her açıdan çok iyi bir eğitim almış bir çocuk, yarınlarımız içim çok değerli bir kazanımdır. Çünkü yarının büyükleri, şimdiki çocuklardır. Çocuklarla devletimizin geleceği garanti altına alınacaktır.

Çocuklara hayatı, kendi ayakları üzerinde durmayı, zorluklarla mücadele etmeyi öğretmek en önemli görevimizdir. Onlar her ne kadar bugün için çok küçük olsalar da yarın büyüyüp yurdumuzun gurur kaynağı olacaklardır. Hepsi birbirinden kıymetli olan çocuklarımız, iyi yetişip farklı alanlarda ülkemize hizmet edecektir. Vatanımız onların sayesinde daha ileriye gidecektir.

Sonuç olarak çocuklarımıza vatan sevgisini, kültürümüzü, tarihimizi, hayal kurmayı, sevgi, saygıyı, barış ve kardeşliği, çalışkanlığı en güzel şekilde öğretmeliyiz. Bu gibi konularda iyi yetişmiş bir çocuk yarın büyüdüğünde vatanına sahip çıkacaktır. Çünkü o, artık kendini vatanın gelişmesi hakkında sorumlu hissedecektir. Bu yüzden çocuklarımız çok değerlidir. Kısaca ifade etmek gerekirse, bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan çocuklarımız, her şeyin en güzeline layıktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski