Devler Gibi Eserler Bırakmak İçin Karıncalar Gibi Çalışmak Lazım ile İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda “Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım ile ilgili kompozisyon” konusunu ele alacağız.

Karıncalar Gibi Çalışmak

Çalışmak çok çalışmak gerekiyor. Bu dünyada kalıcı olmak için, isminizin yaşatılması için dünyaya eserler bırakmak gerekiyor. Bunun için de bir karınca gibi çok çalışmalıyız. Karıncalar çok çalışarak devler gibi işlerin üstesinden gelirler. Ve ortaya devler gibi eserler çıkar.

İşte biz insanlar da devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmalıyız. Çünkü çalışma olmadığı takdirde, hiçbir işte başarı elde edilemez. Hiçbir ürün ortaya çıkmaz. Çalışan her zaman bir şeyler üretmiş olur.

Devler gibi eserler çok çalışmayla ortaya çıkar. Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım sözünün anlamı budur. Yoksa yan gelip yatarak hiçbir eser ortaya koyamazsınız. Bundan dolayı çalışmak lazım.

Çalışmak konusunda karıncaları örnek almak en doğrusu olacaktır. Karıncalar birlik ve beraberliğin, dayanışmanın verdiği güçle zor işleri başarırlar. Sonuçta amaçlarına ulaşırlar. Biz insanlar da karıncalar üzerine düşünmeli ve onların birlikte çalışma azmini örnek almalıyız. Ancak bu şekilde devler gibi eserler bırakmış oluruz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski