Vatan, Millet, Kahramanlık Kelimelerinden Hareketle Kurallara Uyarak Bir Konuşma Yapınız

“Vatan, millet, kahramanlık kelimelerinden hareketle kurallara uyarak bir konuşma yapınız.” konusunu ele alacağız.

Değerli Arkadaşlar, şimdi sizlere vatan, millet, kahramanlık kelimelerini kullanarak kısa bir konuşma yapacağım. Beni sessizce dinlemenizi rica ederim.

Bizim milletimiz tarihte yaptığı kahramanlıklarla vatan sevgisini tüm dünyaya duyurmuştur. Ecdadımız, yani atalarımız vatanımız için canlarını feda etmekten çekinmemiş, vatan sevgisi nasıl olur bunu hepimize açıkça göstermişlerdir. Bize düşen vatanımız sevmek, kanımızın son damlasında kadar korumaktır. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız olaylar sırasında milletimizin ne kadar kahraman olduğunu bir kez daha görmüş olduk. 

Vatan, millet sevgisi, bayrak sevgisi bizim milletimiz için çok değerlidir. Çünkü bizim milletimiz tarihte vatan uğruna canlarını feda etmekten çekinmemiştir. Milletimizin bize örnek olan kahramanlığını hiçbir şekilde unutmadan vatanımıza sahip çıkmayı en önemli görev bilmeliyiz diye düşünüyorum.

Biz bağımsızlığına düşkün bir milletin evlatlarıyız. Bayrağımız, vatanımız bizim için çok değerlidir. Bunu herkes böyle bilsin. Atalarımızın bizi Türk gençliğine bıraktığı emanete, vatanımıza, bayrağımıza, İstiklal Marşımıza sahip çıkmak en büyük görevlerimizden bir olmalıdır. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski