Kazananlar Hiç Hata Yapmayanlar Değil Asla Vazgeçmeyenlerdir Sözünün Anlamı

Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir sözü ile ilgili kompozisyon konusundan kısa olarak söz edeceğiz.

Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir sözünün anlamı, kazanan insanların azim ve kararlılıkla davranarak başarıya ulaşmasıdır. Her insan hata yapabilir. Yapılan hatalardan sonra pes etmemeliyiz. Önemli olan hata yaptıktan sonra hatanın farkına varmak ve asla pes etmemektir. En önemlisi, taptığımız hatalardan gerekli dersleri çıkarmaktır.

İnsan hata yapa yapa doğruya ulaşır. Bu durumda yaptığımız hatalar bizi başarıya giden yolda pes ettirmemeli, hatta daha da güçlendirmelidir. Kazananlar hata yapmış olabilirler. Onlar hata yapınca vazgeçmemişler, pes etmemişler, başarılı olmak için, kazanmak için dik durmuş, sabırlı davranmış, azim ve kararlılıkla ilerlemiş kimselerdir. Bu yüzden hata yapmaktan korkmamalıyız. Hatalar insanı başarıya götüren yoldaki süslerdir aslında. Bu anlamda baktığımızda hata yapmak normaldir. İnsanoğlu zaten hata yapmaya meyillidir. Yani yanlış yapmak, hataya düşmek fıtratımızda olan bir şeydir. Her ne kadar istemesek de hata yaptığımız zamanlar mutlaka olacaktır. Öyle bir durumda nerede yanlış yaptığımızı belirlemeli, çözüm odaklı düşünmeliyiz.

Sonuç olarak kazananlar hiç hata yapmayanlar değildir, onlar da kazanmak için çıktıkları yolda hata yapmışlardır fakat onların en önemli özelliği asla vazgeçmeyen biri olmalarıdır. Asla vazgeçmemek ifadesi pes etmemeyi, yılmadan yürümeyi, kararlı bir duruşu, sabır göstermeyi, inançlı olmayı ifade eder. Başarmak için de bu bilinçle hareket etmek elzemdir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski