Sonuçları Değil, Başlangıçları Değiştirmek Gerekir ile İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda "Sonuçları değil, başlangıçları değiştirmek gerekir ile ilgili kompozisyon” konusundan kısaca bahsedeceğiz.

Sonuçları Değil Başlangıçları Değiştirmek Gerekir Kompozisyon

Eğer yapılan işlerle ilgili olarak daha iyi sonuçlar elde etmek istiyorsak, sonuçları değil, başlangıçları değiştirmek gerekir.Çünkü sonuçlar başlangıçlara göre meydana gelir. Sonuçların şekillenmesi başlangıçta kendini belli eder. Bir şeye ne ile başladığınız değil, nasıl başladığınız önemlidir. Bu noktada başlangıç kısmı üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir konudur. Başlangıç iyi, doğru ve yerinde olursa sonuçlar da buna göre olumlu yönde olacaktır.

Hayatın olağan akışında bazen istediğimiz sonuçları elde edemiyoruz. O zaman başlangıçta bir şeyleri yanlış yaptığımız veya işe iyi başlamadığımız ortaya çıkar. Bu sorunları, aksaklıkları ortadan kaldırmanın en etkili yolu başlangıçları değiştirmek gibi gözükmektedir.Bunun için gerekli tedbirleri almak ve başlangıca odaklanmak doğru olacaktır.

Konu ne olursa olsun uğraş verdiğimiz alanda iyi başlangıç yapmak, hayati önem taşımaktadır. Bir şeye sağlıklı ve iyi bir yöntemle başlarsak, bunun sonucunda istediğimiz sonuçlara ulaşırız. Başka bir deyişle hedeflediğimiz noktaya geliriz. Bu da bizim mutlu olmamızı sağlar. Aslında bunun bir diğer adı başarıyı yakalamaktır. Sonucunda başarı sağlamadığımız bir işin başlangıcında sorunlar vardır.

O zaman başlangıç yapmadan önce gerekli önlemleri almalı, planlı ve programlı hareket etmeli ve doğru adımları atmalıyız. Sonuç olarak başarıya ulaşmak istiyorsak; sonuçları değil, başlangıçları değiştirmek gerekir sözüyle yazımızı noktalayalım.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski