Yeni Yıldan Neler Bekliyorum Konulu Bir Kompozisyon

“Yeni yıldan neler bekliyorum konulu bir kompozisyon” ile ilgili olarak yeni yıldan beklentilerimizi anlatan bir kompozisyon yazacağız.

Yeni Yıldan Beklentilerim Konulu Kompozisyon

Yılbaşı geldi çattı. Bu durumda herkes kendi kendine yeni yıldan beklentilerim nelerdir diye soruyor. Ben yeni yıldan herkes için sağlık ve iyilik bekliyorum. Her şeyden önce sağlık gelir. Bundan dolayı önce sağlık diyorum. Daha sonra ise iyiliklerin arttığı bir yıl olsun isterim. Çünkü dünya iyiler ve iyiliklerle daha da güzelleşecektir. Hepimizin buna gerekten çok ihtiyacı var. Dünyada iyilik artarsa her şey çok daha güzel olur. Benim yeni yıl hayallerim bu şekildedir. 2020'den hayallerimin gerçekleşeceğine dair de ümitliyim.

Yeni yıldan bir başka beklentim de savaşların sona ermesidir. Böylece herkes kendi vatanında hür olarak yaşamış olur. Herkes evinde, yurdunda hayatını devam ettirir. Ayrıca savaşlar biterse anneler ağlamaz, çocuklar ağlamaz. Zira savaş en çok onları olumsuz etkiliyor. Savaşların acıdan başka yaşattığı bir şey olmadığını düşünürsek yeni yıldan kardeşliğin egemen olmasını bekliyorum.

Yeni yıldan her insan için huzur bekliyorum. Huzur dolu bir dünyada yaşamak çok güzeldir çünkü. Yeni yıldan herkes için başarı getirmesini bekliyorum. Başarlar insanı mutlu eder. Bu yüzden başarı da önemli bir konudur. Son olarak yeni yıldan sevgi duygusunun çoğalmasını, insanların birlik ve beraberlik içinde yaşamasını, yardımlaşma ve paylaşmanın artmasını, kötülüklerin son bulmasını bekliyorum. Kısacası 2020 yılının yepyeni bir yıl olarak güzellikler getirmesi dileğiyle sözlerimi noktalıyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski