Yeni Yıldan Beklentilerim Konulu Kompozisyon

Bu sayfada sizlere farklı bakış açısı kazandırmak ümidiyle yeni yıldan beklentilerim ile ilgili kompozisyon örneği yazdım.

Gündelik hayatın doğal bir yansıması olarak yeni yıldan beklentilerimiz olmaktadır. Bu beklentiler hep güzel anlamda olmaktadır. Zira 2020 ve 2021, birçok acının yaşandığı yıl olarak hafızalara kazındı. Şimdi koronavirüs salgını var ki, bu herkesi çok yıprattı. Şimdilerde tüm dünyada omicron varyantı yaygınlaştı. Bu yıl içerisinde yangın, sel gibi başka felaketler de yaşandı. O yüzden 2022 yılından güzel şeyler beklemeyi de kendimize çok görmemeliyiz.

Şimdi yeni yıldan beklentilerimi anlatayım. Öncelikle salgının bir an önce sona ermesi en büyük isteğimdir. Artık herkes eskiden olduğu gibi özgürce gezip dolaşmayı, maskesiz, mesafesiz yaşamayı çok özledi. Bu yüzden hepimizin de eski hayatımıza dönmesini, herkesin huzurlu ve mutlu bir yıl geçirmesini bekliyorum. Yeni yılda bütün dünya ülkelerinin kardeşçe geçinmesini bekliyorum. Savaşların olmamasını umuyorum.. Böylece herkes kendi evinde, yurdunda hayatını güzelce devam ettirir. Ayrıca savaşlar biterse anneler ağlamaz, çocuklar ağlamaz. Zira savaş en çok onları olumsuz etkiliyor. Savaşların acıdan başka yaşattığı bir şey olmadığını düşünürsek yeni yıldan kardeşliğin egemen olmasını bekliyorum. Böylece herkes kendi yurdunda alıştığı hayatı yaşar.

Sonuç olarak yeni yılın bütün insanlığın sağlık ve huzurla geçireceği bir yıl olmasını dilerim. Herkes neyi başarmak istiyorsa amacına ulaşsın diyorum. Bütün evler mutlu bir yuva haline gelsin istiyorum. Kazaların olmamasını, hastaların iyileşmesini, kıtlık, susuzluk gibi yürek yakan olayların yaşanmamasını bekliyorum. Kısacası 2022 yılının yepyeni bir yıl olarak herkesin gönlüne göre geçmesini temenni ediyorum.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski