Yeni Yıldan Beklentilerim Konulu Kompozisyon

Yeni yıldan beklentilerim ile ilgili kompozisyon yazınız. Başlık olarak “Yeni Yıldan Beklentilerim” ifadesini kullanabilirsiniz.

Gündelik hayatın doğal bir yansıması olarak yeni yıldan beklentilerimiz olmaktadır. Bu beklentiler hep güzel anlamda olmaktadır. Zira 2020, birçok acının yaşandığı yıl olarak hafızalara kazındı. Şimdi koronavirüs salgını var ki, bu herkesi çok yıprattı. Bu yıl içerisinde başka felaketler de yaşandı. O yüzden 2021 yılından çok iyi şeyler bekliyorum.

Öncelikle salgının bir an önce bitmesini ümit ediyorum. Ben yeni yıldan hiç kimsenin sağlık sorunu yaşamamasını, herkesin huzurlu ve mutlu bir yıl geçirmesini bekliyorum. Zira en başta sağlık gelmektedir. Bunu 2020 yılında çok bariz bir şekilde gördük. Bakın salgından dolayı hayat durma noktasına geldi. Okullarımız kapalı durumda. Bütün bunlar önce sağlığı ön plana çıkarmaktadır.

Yeni yılda bütün dünya ülkelerinin kardeşçe geçinmesini bekliyorum. Savaşların olmamasını umuyorum.. Böylece herkes kendi evinde, yurdunda hayatını güzelce devam ettirir. Ayrıca savaşlar biterse anneler ağlamaz, çocuklar ağlamaz. Zira savaş en çok onları olumsuz etkiliyor. Savaşların acıdan başka yaşattığı bir şey olmadığını düşünürsek yeni yıldan kardeşliğin egemen olmasını bekliyorum.

Sonuç olarak yeni yılın bütün insanlığın hoşnut olacağı bir yıl olmasını dilerim. Herkes neyi başarmak istiyorsa amacına ulaşsın diyorum. Bütün evler mutlu bir yuva haline gelsin isterim. Kazaların olmamasını, hastaların şifa bulmasını, kıtlık, susuzluk gibi acı verici olayların yaşanmamasını bekliyorum. Kısacası 2021 yılının yepyeni bir yıl olarak güzellikler getirmesini ümit ediyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski