"Zirvede kartallar da bulunur yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek birisi sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir.” Konulu Yazı

Zirvede kartallar da bulunur yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek birisi sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir konulu yazı aşağıda yer almaktadır.

Soru şu şekilde: Zirvede kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek birisi sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir konulu yazı yazınız.

Zirve, ulaşmak istediğimiz noktadır. Yani hedeflediğimiz başarı zirveye benzetilmiştir. Zirvede kartallar da bulunur, yılanlar da. Kartallar kendilerinde bulunan uçma yeteneğiyle uçarak, fazla zorlanmadan zirveye ulaşırlar ama yılanlar da uçma özelliğine sahip olmadığı için sürünerek zirveye ulaşır.

Bana göre yılanın zirveye ulaşması yani başarıyı yakalaması aha değerli ve anlamlıdır. Çünkü o, zirveye ulaşmak için bin bir zorlukla mücadele etmiş, çok fazla emek sarf etmiştir. Hâlbuki kartla kolay yollardan zirveye ulaşmıştır.

Kısaca özetlersek emek harcayıp da başarıya ulaşırsak, yani alın teri dökersek o zaman kazancımız daha kıymetli olur. Alın teri dökmeden gelen başarının da bir değeri olmaz.

Zirvede kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek birisi sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir sözünün anlamı budur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski