Yaşama Bağlılık ile İlgili Deneme

Etkinlik: Yaşama bağlılık ile ilgili deneme yazınız.

Yaşama bağlılık; insanın hayatı sevmesidir, yaşama sevincini içinde taşıması, hayata tutunmasıdır. Sevdikleriniz yanınızdaysa, vicdanınız rahatsa yaşama bağlı olursunuz. Yaşama bağlı olmak insanın dünyada tutunacağı dalların varlığını koruyor olmasıdır. Eğer şöyle etrafınıza baktığınızda tutunacak bir dalınız yoksa o zaman yaşama bağlılıktan çok fazla söz edilemez.

Hayatta insanın başına her şey gelebilir. Dünya diyeceksiniz. Yani her şey insanlar içindir. Yine de pek umutsuz olmamalı, yaşama tutunmayı bilmeliyiz. Sonuçta hayat devam ediyor. Bizi üzen durumlar yaşamış olsak da gemileri yakmamalıyız diye düşünüyorum. Kimileri acı çeker, içindeki yaşama sevincini kaybeder. Onların düşüncesi şöyledir aslında: Acı geçiyor ancak acı çekmiş olmak geçmiyor. Ama bir yerden başlamak, hayata yeniden tutunmaz lazımdır. Var olduğumuz her an iyi bir morale sahip olmak da çok önemlidir. Morali yüksek tutup işlerimize odaklanmalıyız. Her şeyden keyfi almaya çalışmalıyız. Bugün var, yarın yokuz. O zaman yaşadığımız anı güzelleştirmek daha doğru değil mi?

Sonuç olarak sevdiklerimiz bizi hayata bağlıyor. Ne kadar olumsuzlukla karşılaşsak da sevdiklerimiz sayesinde hayata yeniden tutunmayı öğreniyoruz. Onlarla bir arada geçirdiğimiz her an yaşamın tadına yeniden varıyoruz. Bu yüzden sevdiklerimize bağlı kalmalıyız. Onlarla iyi geçirdikçe hayatın da bir anlamı, tadı olacaktır. Bir de içimizdeki yaşam enerjisini açığa çıkarırsak bizden iyisi yoktur. Göreceksiniz bak, o zaman her şey nasıl da güzel bir hal alıyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski