Geleceğe dair hayallerinizi anlatan bir yazı yazınız.

Geleceğe dair hayallerinizi anlatan bir yazı yazınız. Yazınızda geçiş ve bağlantı ifadelerinden (oysaki, başka bir deyişle, özellikle, ilk olarak, son olarak) uygun olanları kullanınız.

Herkes geleceğe dair hayaller kurar. Bu insana farkı bir güç verir. Çünkü hayal kurmadan kendimizi geleceğe motive edemeyiz. Ben gelecekte kendime doktor olmayı uygun buluyorum. Doktor olup acı çeken, hastalıkla boğuşan insanları sağlığına kavuşturmak istiyorum. İnsanlara bu konuda bir fayda sağlarsam belki de dünyanın en mutlu insanı olacağım.

Başka bir deyişle hastalık çeken insanlara iyilik etmek istiyorum. Bu, beni çok mutlu eder. Bunun için önümde yıllar var. Şimdi yapmam gereken şey ilk olarak okulumu başarıyla tamamlayıp liseye giriş sınavında iyi bir ortalama yakalayıp iyi bir okulda okumaktır. Daha sonra üniversite sınavını kazanmak ve tıp fakültesinde okuyarak doktor olmayı istiyorum. Çünkü bir yakınımı ağır bir hastalıktan kaybettik. Özellikle doktor olmak en büyük hayalimdir. Ben insanların daha fazla acı çekmemesi için elimden geleni yapmak istiyorum. Geleceğe dair hayallerimden en önemli olanı budur. Buna kavuşmak için çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Bunun için kendimde yeterli gücü buluyorum. Daima hayalime odaklanıp sıkı bir şekilde çalışacağım.

Geleceğe dair başka hayallerim de var. Bunlardan bir kısmı insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmek için çalışmalar yapmak, bilimsel alanda projeler geliştirmek, zengin olursam huzurevi yaptırmaktır. Kısacası ben kurduğum bu hayallerle özellikle insanlığa faydalı bir birey olmak için uğraşacağım.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski