Geleceğe dair hayallerinizi anlatan bir yazı yazınız.

Geleceğe dair hayallerinizi anlatan bir yazı yazınız. Yazınızda geçiş ve bağlantı ifadelerinden (oysaki, başka bir deyişle, özellikle, ilk olarak, son olarak) uygun olanları kullanınız.

Sevgili arkadaşlar şimdi size geleceğe dair hayallerimi anlatan bir yazı yazacağım. Ben gelecekte kendime doktor olmayı uygun buluyorum. Doktor olup acı çeken, hastalıkla boğuşan insanları sağlığına kavuşturmak istiyorum.

Başka bir deyişle hastalık çeken insanlara iyilik etmek istiyorum. Bu, beni çok mutlu eder. Bunun için önümde yıllar var. Şimdi yapmam gereken şey ilk olarak okulumu başarıyla tamamlayıp liseye giriş sınavında iyi bir ortalama yakalayıp iyi bir okulda okumaktır.

Daha sonra üniversite sınavını kazanmak ve tıp fakültesinde okuyarak doktor olmayı istiyorum. Çünkü bir yakınımı ağır bir hastalıktan kaybettik. Özellikle doktor olmak en büyük hayalimdir. Ben insanların daha fazla acı çekmemesi için elimden genli yapmak istiyorum. Geleceğe dair hayallerimden en önemli olanı budur.

Geleceğe dair başka hayallerim de insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmek için çalışmalar yapmak, su israfını önlemek için projeler geliştirmektir. Yani ben kurduğum bu hayallerle insanlığa faydalı bir birey olmak istiyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski