Şifa ile İlgili Düşünce Yazısı

“Şifa ile ilgili düşünce yazısı” konusundan kısaca söz edeceğiz. Şifa ile ilgili kompozisyon örneği.

Şifa hastalıktan kurtulmak, iyileşmek anlamlarına gelir. İnsanlar hayatta bazen hasta olur, bazen zor durumlarla karşılaşır, acı çeker. Bu durumda şifa arayışına girer. Her şeyin de bir şifası mutlaka vardır. Biz de o şifanın nerede olduğunu aramalıyız.

Mesela biri hasta olduğunda şifalar dilerim deriz. Şifa iyi bir dilektir. Şifa bulmak iyi olmaktır. Herkes yaşadığı sıkıntılara veya yakalandığı hastalıklara şifa bulmayı ister. Şifa öyle güzeldir ki onu hasta olunca veya acı çektiğimizi durumlarda ararız. Şifanın sağlıkla ilgili açısından baktığımızda sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Kendimize iyi bakmalıyız. Çünkü hastalık bir girerse vücudumuza ondan kurtulmak öyle kolay olmuyor. Başka bir anlamda bakacak olursa hayatta her şey insanlar içindir.

Başımıza ne zaman ne geleceğini bilemeyiz. Hastalık dışında elimizde olmadan bazı acılar veya sıkıntılarla karşılaşabiliriz. O zaman da dua etmeliyiz. Şifa bulmak için biz tedbirlerimizi almalı, elimizden geleni yapmalı, gerisini yüce yaratana bırakmalıyız. Dua etmeliyiz.

Sonuç olarak şifa, dertlere deva demektir. Her derdin bir çaresi vardır. Dolayısıyla ümit kesmemek gerekiyor. Her hastalığın şifası olduğuna göre onu bulmak da bizim görevimizdir. Doktorlar bunun için var. Ya da derdini söylemeyen derman bulamaz öğüdüne uygun hareket ederek dertlerimizi başkalarına anlatmak da şifaya vesile olabilir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski