Her İşin Başı Sağlık Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Her işin başı sağlık atasözü ile ilgili kompozisyon yazınız.

Her işin başı sağlık atasözü ile ilgili olarak söylenecek çok şey vardır. Mesela biz pek önem vermesek de hayatta her işin başı sağlıktır. Çünkü zamanımızın çoğunu çalışarak geçiriyoruz. Bu durumda sağlıklı olmanın ne kadar önemli bir şey olduğu ortaya çıkıyor. Düşünsenize sağlık olmadan hiçbir iş yapılabilir mi? Elbette sağlığımız yerinde olmadığı zaman hiçbir iş yapamayız. Burada anlatmak istediğim kısaca, sağlığımıza dikkat etmek ve gereken önemi vermektir.

Sağlıklı bir yaşam için dengeli ve düzenli beslenmeli, spor yapmayı alışkanlık haline getirmeli, doğal gıdalarla beslenmeli, uyku düzenine son derece dikkat etmeliyiz. Bu konulara özen gösterirsek sağlıklı kalabilir ve işimizi iyi yapabiliriz. Aksi takdirde sağlığımızı kaybeder ve hiçbir işimizi tam anlamıyla yapamayız.

Hayatta sağlık her şeyden önce gelir. Kimi sağlıklı bir ömür sürerken kimisi de hastalıklar ile boğuşur. Biz yine de gereken tedbirleri alıp sağlıklı yaşamaya çalışmalıyız. Çünkü atalarımızın da dediği gibi her işin başı sağlıktır. Her işin başı sağlık sözü sağlığın her şeyden daha önemli ve öncelikli bir konu olduğunu ifade etmektedir. Biz de aklımızı başımıza almalı, sağlığın değerini sağlıklıyken bilmeliyiz. Yoksa iş işten geçer, kafamızı taşlara vururuz.

Sonunda pişman olmamak için şimdiden sağlıklı beslenmeye, sağlık için gerekli önlemleri almaya bakmalıyız. Sonuç olarak her işin başı sağlık atasözünün ne demek istediğini iyi düşünmeli, buna göre yaşamalıyız.

2 Yorumlar

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski