Elinizde sihirli bir değnek olsaydı hayatta neleri değiştirmek isterdiniz sorusundan hareketle bir metin yazınız.

Bu bölümde konuşma sınavı için fikir alacağınız metnin sorusu: “Elinizde sihirli bir değnek olsaydı hayatta neleri değiştirmek isterdiniz?” sorusundan hareketle bir metin yazınız.

Elimde sihirli bir değnek olsaydı, insanları eski yıllara götürürdüm ve onların pişman olduğu şeyleri, yaptığı hataları bir daha yapmamasını sağlardım. Bunun etkisiyle insanlar hata yapmaktan kurtulmuş olurdu. Çünkü yapılan hatalar insanların içinde vicdan azabı olarak kalıyor. Böylece herkesin kafası rahat olurdu. Yapacağım bir başka şey de hastaların acı çekmesine önlemek olurdu. Zira bazı hastalıklar insana çok acı veriyor.

Şimdilerde hastalıktan birçok kişi hayatını kaybediyor. Böyle bir imkanım olsaydı onların hastalığı yenmesini sağlardım. Kimse de acı çekmemiş olurdu. Su sorunu son yıllarda artmış gözüküyor. Barajlardaki su oranı kuraklıktan azaldı. Bu değnekteki sihirle bulutların gelmesini, yağan yağmurlarla, barajların dolmasını sağlardım. Neticede kainattaki her canlı susuzluktan kurtulurdu.

Değiştirmek istediğim başka bir değişiklik, savaşların bitirilmesini sağlamaktır. Bir dokunuşumla dünyada barış hâkim olurdu ve hiçbir insan savaşın yıkımına maruz kalmazdı. Elimde sihirli bir değnek olsaydı, iyiliklerin artmasını gerçekleştirmek isterdim. Kötülükler sona erer, insanlar güzelce yaşardı. Aynı zamanda bütün insanların işe girmesini, evini kolaylıkla geçindirmesini sağlardım. Şu sıralar ülkemizde enflasyon var. Her şey aşırı pahalandı. İnsanların alım gücü düştü. Sihirli değneğimle enflasyonu düşürürdüm, insanların alım gücünü artırırdım. Ekonomiyi düzeltirdim. Böylece ekonomik sorunlar ortadan kalkardı.

Sonuç olarak yapmak istediklerim hep güzel olan şeylerdir. İnsanların buna gerçekten ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Nerede, kimin bir problemi varsa onları bu değnekle çözmek isterdim. Bütün canlıların hayatına güzel bir şekilde devam etmesini sağlardım.

34 Yorumlar

 1. GENE HOCA KABUL EDERMİ BİLMEM

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bızimde konuşma sınavı var aynısını sordu hoca

   Sil
 2. konuşma sınavımız var işe yarar inşallah

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Bizim de var konuşmasını biraz kısa bir konu yok mu

   Sil
 4. Bizimde inşallah kabul eder 7.sınıfım

  YanıtlaSil
 5. İnş hoca kabul eder yoksa ben... Biter 💖

  YanıtlaSil
 6. inşallah kabul ederde düşük vermez

  YanıtlaSil
 7. Hoca inşallah düşük vermez

  YanıtlaSil
 8. Hoca inşallah düşük vermez

  YanıtlaSil
 9. Bende çok beğendim inşallah ol cak

  YanıtlaSil
 10. Çok beğendim umarım Türkçe öğretmenim kabul eder ve herkes sınavdan istediği notu alır amin

  YanıtlaSil
 11. Ben çok beğendim diye bir yorum atmıştım bir sürü site gezdim ve bununla bir tanesini karşılaştırdım,ikiside çok güzeldi ve bunları birleştirdim mükemmel bir sonuç çıktı teşekkür ederim 。⁠◕⁠‿⁠◕⁠。

  YanıtlaSil
 12. Mükemmel ama hoca beğenmezse öldük

  YanıtlaSil
 13. Herkese başarılar 💯

  YanıtlaSil
 14. Bizim de var yaa😞😞😞😞😞
  ..

  YanıtlaSil
 15. İnş hoca kabul eder, 🤲🤲👩‍💼👩‍💼👩‍💼👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫

  YanıtlaSil
 16. İnş hoca beğenir

  YanıtlaSil
 17. İnşallah hoca iyi notverir yoksa ben 💩

  YanıtlaSil
 18. Bizimki de sınavar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoca iyi not ver mezse 🤬👹😠

   Sil
 19. 7. Sınıfım yarın konuşma sınavı var umarım hoca beğenir🤲🤲🤲

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski