Elinizde sihirli bir değnek olsaydı hayatta neleri değiştirmek isterdiniz sorusundan hareketle bir metin yazınız.

“Elinizde sihirli bir değnek olsaydı hayatta neleri değiştirmek isterdiniz?” sorusundan hareketle bir metin yazınız.

Elimde sihirli bir değnek olsaydı, insanları eski yıllara götürürdüm ve onların pişman olduğu şeyleri, yaptığı hataları bir daha yapmamasını sağlardım. Bunun etkisiyle insanlar hata yapmaktan kurtulmuş olurdu. Çünkü yapılan hatalar insanların içinde vicdan azabı olarak kalıyor. Böylece herkesin kafası rahat olurdu. Yapacağım bir başka şey de hastaların acı çekmesine önlemek olurdu. Zira bazı hastalıklar insana çok acı veriyor.

Şimdilerde hastalıktan birçok kişi hayatını kaybediyor. Böyle bir imkanım olsaydı onların hastalığı yenmesini sağlardım. Kimse de acı çekmemiş olurdu. Su sorunu son yıllarda artmış gözüküyor. Barajlardaki su oranı kuraklıktan azaldı. Bu değnekteki sihirle bulutların gelmesini, yağan yağmurlarla, barajların dolmasını sağlardım. Neticede kainattaki her canlı susuzluktan kurtulurdu.

Değiştirmek istediğim başka bir değişiklik, savaşların bitirilmesini sağlamaktır. Bir dokunuşumla dünyada barış hâkim olurdu ve hiçbir insan savaşın yıkımına maruz kalmazdı. Elimde sihirli bir değnek olsaydı, iyiliklerin artmasını gerçekleştirmek isterdim. Kötülükler sona erer, insanlar güzelce yaşardı. Aynı zamanda bütün insanların işe girmesini, evini kolaylıkla geçindirmesini sağlardım. Böylece ekonomik sorunlar ortadan kalkardı.

Sonuç olarak yapmak istediklerim hep güzel olan şeylerdir. İnsanların buna gerçekten ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Nerede, kimin bir problemi varsa onları bu değnekle çözmek isterdim. Bütün canlıların hayatına güzel bir şekilde devam etmesini sağlardım.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski