Günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz?

Sizler için bugünkü yazımızda günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz, sorusunun cevabını kısaca açıklayacağız.

5. sınıf Anıttepe Yayıncılık Türkçe kitabındaki soru: Günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz?
                   
Ben bir öğrenciyim. Benim de kendimde göre sorumluluklarım vardır. Mesela bir öğrenci olarak en büyük sorumluluklarım dersi dikkatle dinlemek, ödevlerimiz yapmak, evimizi, okulumuz temiz tutmak, kitap okumaktır. Bunun dışında günlük hayatımda anneme yardım etmek gibi bir sorumluluğum da vardır.

Günlük hayatımızdaki sorumluluklarımızı yerine getirirken karşılaştığımız zorluklar olabiliyor. Örnek vermek gerekirse, ders dinlemek sorumluluğumu yerine getirirken konuşan öğrenciler, dersi kaynatmaya çalışanlar bana göre bir zorluktur. Bu zorluğu aşarken öğretmenimden yardım alıyorum.

Öğretmenim o kişiyi uyarıyor, ben de sorumluluğumuz bu sayede yerine getirmiş oluyorum. Bazıları kantinden aldığı yiyeceklerin çöpünü yerlere atıyor. Bu da çevreyi temiz tutmak konusundaki sorumluluğumuzu zorlaştıran bir durumdur. Bunun için o kişileri uyarıyor ve çevreyi temiz tutmak gerektiğini hatırlatıyorum.

Ödevler de bizim için önemli sorumluluklardandır. Ödevimi yaparken zorlanırsam anne, baba, abla veya abimden yardım alıyorum. Onlara danışıyorum. Onlar da konu hakkında fikir sahibi değilse, internetten araştırma yaparak bu zorluğa da böyle çözüm üretiyorum. Kısacası karşılaştığım zorlukları aşmak için böyle çözümler üretiyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski