Durmadan Devam Ettiğin Sürece Ne Kadar Yavaş Gittiğinin Bir Önemi Yoktur Kompozisyon

Aşağıya, “Durmadan devam ettiğin sürece, ne kadar yavaş gittiğinin önemi yoktur.” sözünü açıklayan bir yazı yazdık. Konu ile ilgili kompozisyon yazımıza kısa ve etkileyici bir başlık koyunuz.

Her insanın belli bir hedefi vardır. Hedefe varmak da sabırlı olmak demektir. Bu süreçte sabır gösteren kazanır. Başka bir deyişle hedefe ulaşmak için önümüzdeki yollarda sabırlı bir şekilde yürümeye devam etmeliyiz. Başarıya giden yolda yürümek ne demek derseniz, buradaki yürümek kelimesi, çalışmak manasına gelir. Eğer biz çalışmaya ara verirsek istediğimiz başarıyı yakalayamaz, hedefe ulaşamayız. Bundan dolayı çalışmak devamlı olmalıdır.

Örneğin kaplumbağa ile tavşanın hikayesini duymuşsunuzdur. Tavşan, kaplumbağa çok yavaş ilerliyor. Ben şuracıkta biraz dinlenip uyuyayım, onu her şekilde geçerim demiştir, bir uyanmış ki kaplumbağa bitiş çizgisine varmış. Çünkü kaplumbağa ne kadar yavaş da olsa yoluna durmadan devam etmiştir. Buradaki olaydan kendimize ders çıkarmalıyız. Yani ideallerimize erişmek için yavaş olsak da durmadan devam etmeyi alışkanlık edinmeliyiz.

İnsan hayatı da böyledir. Hepimizin ulaşmak istediği bir nokta var ve bu hedefe ulaşmak için yolumuza sürekli biçimde, emin adımlarla devam etmeliyiz. Çalışmayı hiçbir şekilde sekteye uğratmamalıyız. Bir işin devamlı yapılması, o işin sonunda başarı getirir. Çalışmalarımızı durdurduğumuz zaman hevesimiz kaçacaktır. Bunun sonucunda başarıdan uzaklaşmış oluruz ki hiç kimse böyle olsun istemez.

Kısaca ifade etmek gerekirse, durmadan devam ettiğin sürece ne kadar yavaş gittiğinin bir önemi yoktur sözü çok doğru bir sözdür. Biz de çalışmayı sürekli hale getirmeli, çalışmaya ara vermemeli ve yolumuza sabırlı bir şekilde devam etmeli, bu sözün anlamı üzerine kafa yormalıyız. İşte o zaman gerçek başarıya ulaşmanın önündeki engel kalkmış olur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski