Durmadan Devam Ettiğin Sürece Ne Kadar Yavaş Gittiğinin Bir Önemi Yoktur Kompozisyon

Değerli öğrenciler bugünkü yazımızda sizler için durmadan devam ettiğin sürece ne kadar yavaş gittiğinin bir önemi yoktur ile ilgili kompozisyon konusundan hareketle kısaca bir yazı yazacağız.


7. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe kitabındaki soru: Defterinize, “Durmadan devam ettiğin sürece, ne kadar yavaş gittiğinin önemi yoktur.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Her insanın belli bir hedefi vardır. Hedefe ulaşmak için de önümüzdeki yollarda sabırlı bir şekilde yürümeye devam etmeliyiz. Başarıya giden yolda yürümek ne demek derseniz, buradaki yürümek kelimesi, çalışmak manasına gelir. Eğer biz çalışmaya ara verirsek istediğimiz başarıyı yakalayamaz, hedefe ulaşamayız. Bundan dolayı çalışmak devamlı olmalıdır.

Örneğin kaplumbağa ile tavşanın hikayesini duymuşsunuzdur.Tavşan, kaplumbağa çok yavaş ilerliyor. Ben şuracıkta biraz dinlenip uyuyayım, onu her şekilde geçerim demiştir, bir uyanmış ki kaplumbağa bitiş çizgisine varmış. Çünkü kaplumbağa ne kadar yavaş da olsa yoluna durmadan devam etmiştir.

İnsan hayatı da böyledir. Hepimizin ulaşmak istediği bir nokta var ve bu hedefe ulaşmak için yolumuza azim, kararlılık ve emin adımlarla devam etmeliyiz. Çalışmayı hiçbir şekilde sekteye uğratmamalıyız. Bir işin devamlı yapılması, o işin sonunda başarı getirir.

Kısaca ifade etmek gerekirse, durmadan devam ettiğin sürece ne kadar yavaş gittiğinin bir önemi yoktur sözü çok doğru bir sözdür. Biz de çalışmayı sürekli hale getirmeli, çalışmaya ara vermemeli ve yolumuza sabırlı bir şekilde devam etmeli, bu sözün anlamı üzerine kafa yormalıyız. İşte o zaman gerçek başarıya ulaşmanın önündeki engel kalkmış olur.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski