Atatürk'ün millet sevgisi ile ilgili sözlerini derleyiniz. Bu sözlerden biri hakkında bir konuşma hazırlayınız.

Özgün yayınları 7. Sınıf Türkçe kitabındaki sonraki derse hazırlık sorusu: Atatürk'ün millet sevgisi ile ilgili sözlerini derleyiniz. Bu sözlerden biri hakkında bir konuşma hazırlayınız.

Soru: Atatürk'ün millet sevgisiyle ilgili sözlerinden biri hakkında hazırladığınız konuşmayı gerçekleştiriniz.

Arkadaşlar Atatürk’ün millet sevgisi ile ilgili “Bizim milletimiz, vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakâr bir halktır.” Sözünü seçtim ve şimdi size bu sözle ilgili kısa bir konuşma yapacağım. Türk milleti olarak bizim milletimiz vatanını seven bir millettir. Bunu tarihteki savaşlarda da açıkça görebiliyoruz.

Vatanımızın bağımsız olması bizim için her şeyden önemlidir. Kahraman ecdadımız indeki vatan sevgisiyle Kurtuluş Savaşı’nda düşmanları yurdumuzdan atmasını bilmiştir. BU uğurda sayısız şehitler vermişiz. Niçin mi, bu güzel vatanımız için. Şimdi şehitlerimize ne kadar dua etsek, onlara ne kadar teşekkür etsek azdır diye düşünüyorum.

Vatanımız için kahraman milletimiz canını feda etmekten çekinmemiştir. Buradan anlıyoruz ki bizim milletimiz, vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakâr bir halktır. Vatan her şeyden önce gelir çünkü. Vatan denilince bizim için akan sular durur. Canımızı hiç çekinmeden feda ederiz.

Sonuç olarak vatan sevgisi her şeyden üstündür. Şanlı tarihimize bakarak bunu açıkça görürüz. Özgürlük ve bağımsızlık bizim millet olarak karakterimizdir. Millet olarak vatanımız için, özgürlüğümüz için fedakarlık yapmaktan çekinmeyiz. Konuşmam burada sona ermiştir. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski