Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan askerlerimizi düşününüz. Savaşta neler yaptıklarını, neler hissettiklerini düşünerek aşağıdaki yazma alanına bir yazı yazınız.

Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan askerlerimizi düşününüz. Savaşta neler yaptıklarını, neler hissettiklerini düşünerek aşağıdaki yazma alanına bir yazı yazınız. Yazınızı bitirdikten sonra gözden geçirerek yazım ya da noktalama yanlışlarınızı düzeltiniz. Ardından yazınızı arkadaşlarınıza okuyunuz.

Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan askerlerimizi düşünüyorum da onlar vatanımızın bağımsızlığı için, ülkemizin geleceği için, bizlere iyi bir hayat sunmak için ne kadar değerli ve anlamlı bir iş yapmışlar. Bunları düşününce böyle kahraman bir milletin evladı olduğum için çok şanslıyım diyorum.

Onların vatan savunması için savaşta aç kaldıklarını, susuz kaldıklarını, yaralandıklarını, çok zor günler yaşadıklarını, tüm bunlara rağmen yılmadan, korkusuzca savaştıklarını biliyorum. Çünkü onlar vatan sevgisini yüreklerinde hissetmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan askerlerimiz, bizim kahramanlarımızdır. Onları vatan sevgisi adına gösterdiği bu mücadele her Türk evladı için çok güzel bir örnek teşkil etmektedir.

Ben de büyüyünce vatanım için çalışmak, vatanımıza hizmet etmek istiyorum. Bunun için okumam gerekiyor. Okuyup vatan, millete, aileme hayırlı bir insan olmalıyım diye düşünüyorum.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski