Vatan Sevgisi Hiçbir Şeyle Ölçülmez Kompozisyon

Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülemez ile ilgili kompozisyon yazınız.

Vatan sevgisi bütün sevgilerden farklıdır. Zira vatan sevgisi diğer sevgilere benzemez. Vatan gönüllerimizde bambaşka bir yere sahiptir. Bu yüzden atalarımız Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, 15 Temmuz’da birlik ve beraberlik ruhuyla vatan savunması yaparak canlarını feda etmekten çekinmemiştir. Onların yüreğindeki vatan sevgisi, biz Türk gençlerine örnek olmalıdır. Dolayısıyla vatan sevgisinin ölçülemeyecek kadar büyük bir sevgi olduğu unutulmamalıdır.

Vatan sevgisinin ölçüsü olmayacağını herkes bilmelidir. Çünkü vatan demek, millet olarak bu güzel topraklarda hiçbir devletin boyunduruğu altında olmadan, bağımsız bir şekilde yaşamak demektir. Vatanı vatan yapan uğruna can verilmesidir. Şanlı tarihimize baktığımızda vatanımızın kurtuluşu için nice şehitler verdiğimizi görüyoruz. Onlara çok şey borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Kahraman milletimiz milli mücadele yıllarında vatan sevgisiyle düşmanın karşısına çıkmış ve bu güzel vatanımızı kimseye yar etmeyeceğimizi göstermiştir. Bu yolda korku nedir bilmeden yaşlı genç her yaştan insanımız cepheye koşmuş, vatan savunmasını en önemli görev bilmişlerdir.

İşte bütün bunlar vatan sevgisinden kaynaklıdır. Bütün bunlardan anlıyoruz ki, vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülemiyor. Çünkü vatan sevgisi her şeyden önce gelir. Bugün kahraman Türk milletinin evlatları olarak bizler, vatan sevgisini içimizde taşımalı, gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Çünkü vatan demek özgür olarak yaşamak demektir. Hiçbir devlete muhtaç olmamak demektir. Vatanımız bizim millet olarak varlığımızı temsil eden en güzel, en anlamlı göstergedir.

Vatanı vatan yapan şehitlerimizin kanlarıdır. Bayrağımız da rengini şehitlerimizin kanından almıştır. Vatan sevgisi dediğimizde bunu, kuru bir sevgi olarak değil de içinde milletimizin yaşadığı zorlukları, bağımsızlık aşkını, uğruna can verilen bu toprakları, şehitlerimizin kanlarını barındıran bir sevgi olarak anlamalıyız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski