Ev Alma Komşu Al Atasözü ile İlgili Bir Paragraf

Aşağıya ev alma komşu al atasözü ile ilgili bir kompozisyon yadım. Yazıya dikkat çekici ve kısa bir başlık belirleyiniz.

Komşuluk toplumsal ilişkiler bakımından çok önemli bir müessesedir. Bu yüzden komşularımızın iyi olmasına özellikle dikkat etmek gerekiyor. Hemen yanı başımızda olan komşularımızla hayata dair pek çok şeyi paylaşıyoruz. İyi komşu her zaman bir şanstır. Bu yüzden atalarımız ev alma komşu al demiştir.

Kötü komşu olursa, orada yaşamak insana bir işkence gibi gelir. Komşunuzla aranız bozuksa işte bu durum çok kötüdür. Çünkü her gün komşunuzun yüzüne bakıyorsunuz. Hepimizin komşuya mutlaka ihtiyacı oluyor. Bizde olmayan bir şeyi en yakın komşumuzdan alarak karşılıyoruz. Onlara acılarımızı, sevinçlerimizi paylaşıyoruz. Komşuluk demek dayanışma, yardımlaşma, paylaşma demektir. Bundan dolayı yaşadığımız yerde iyi komşuların olması bizler için ok iyi olur.

Komşuluk yardımlaşmayı gerektirir. Biz de yakınımızda oturan kişilere iyi bir komşu olmaya çalışmalıyız. Onların eksiği gediği var mı, arada sırada yoklamalıyız. Komşunun iyi olması biraz da bize bağlıdır. Biz iyi olursak onlar da iyi olur. Şayet onlar kötüyse de fazla iletişim kurmamak en doğrusu olacaktır.

Sonuç olarak komşularımızla iyi ilişkiler geliştirmeliyiz diye düşünüyorum. Komşu olmadan bu hayat tam anlamıyla yaşanmıyor. Bunu bilmek gerekiyor. Ev alma komşu al atasözü de kötü komşuya sahip olmanın hiç de hoş olmadığını, iyi komşu bulmayı anlatmak istiyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski