Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Konulu Kompozisyon Örneği

Bir elin nesi var iki elin sesi var atasözü ile ilgili kompozisyon yazınız. Yazınıza uygun bir başlık belirleyiniz.

İnsan hayatında vazgeçilmez olan konulardan biri de el ele vermektir. Bu, engelleri aşmak için başvurulacak en güzel yoldur. Güçlü olmak için el ele vermek gerekiyor. Tek başına bir kişi her şeyin üstesinden gelemez. Mutlaka diğer insanlar ile el ele vererek dayanışma içinde olmalıdır. Çünkü bu dünyada bazı yüklerin altında yalnız bir şekilde kalkamayız.

İş birliği yapmak, yardımlaşma ve dayanışma içinde olmak hayatın yükünü hafifletmesi bakımında büyük önem taşımaktadır. Bunun bilincinde olmalıyız diye düşünüyorum. Zor bir iş yapacak olduğumuzda tek başına o işi büyük zorluklar çekerek, uzun bir sürede tamamlayabilirken, el ele verdiğimiz zaman hem kısa sürede, hem de kolay bir halde yapabiliriz.

Geçmişte atalarımız hayata dair çok tecrübe etmiştir. Tecrübelerinden yola çıkarak ilgili atasözlerini bizlere öğüt olarak söylemişlerdir. Bir elin nesi var, iki elin sesi var atasözü de bunlardan biridir. Biz de hayatımızı kolaylaştırmak, dünyanın ağır yükünü hafifletmek için atalarımızın öğütlerini dikkate almalıyız. Zorlandığımız zamanlarda, ağır işlerle karşı karşıya kaldığımızda çevremizdeki insanlarla el ele vermesini bilmeliyiz.

Sonuç olarak el ele verdiğimiz takdirde aşılmaz gibi görünen engeller kolayca aşılır, çok ağır görünen yüklerimiz birlik içinde hareket edersek hafifler şeklindedir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski