Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız.

Herhangi bir bedensel engeliniz olduğunu düşünerek bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatan hikâye edici bir metin yazınız. Yazınızda günlük hayattan örnekler veriniz. Yazınıza uygun bir başlık koyunuz.

Geçen yıl yaşadığım kaza sonrası ben de engelli biri olarak hayatıma devam ediyorum. Artık tekerlekli sandalye ile okuluma gidip geliyorum. Bu süreçte annem bana çok yardımcı oluyor. Okulda da sınıf arkadaşım İrem, sağ olsun sıraya oturmamda falan çok yardım ediyor. Bugün de okulda sınavımız vardır. 15 tatile yaklaştığımız şu günlerde bu hafta sınavlarla geçiyor. Ben akşamdan sınava iyice hazırlandım. Annemle birlikte sabah kahvaltısını yaptıktan sonra okulun yolunu tuttuk. İçimde sınav hakkına ufak bir kaygı olsa da kendime güveniyordum.

Neyse okulun bahçesine geldik. Engelli merdivenlerini annemle beraber geçtikten sonra asansörle sınıfa çıktık. Annem eve döndü. Ben de arkadaşım İrem ile sınav hakkında ufak bir sohbet gerçekleştirdim. İrem dün rahatsızlanmış, sınava çok da çalışmamış ama dersle ilgili biri olduğu için onun da iyi bir not alacağını düşünüyorum. Öğretmenimiz az sonra sınıfa geldi ve sınav kağıtlarını dağıtarak hepimize başarılar diledi.

Sorular tam da hazırlandığım yerlerden çıkmıştı. Aslında ben konu ayırt etmedim, derste işlediğimiz her yere çalışmıştım. Bunun için sınavım güzel geçti. Zil çaldı, İrem’le konuştum, onun da sınavı oldukça iyi geçmiş. Bu sevinçle İrem ile kantine gitmeye karar verdik. Kantinden kendimize simit ve çay alıp teneffüsü orada geçirdik. Genelde okuldaki günlerim İrem sayesinde çok eğlenceli geçiyor. O, benim için çok iyi bir arkadaş ve eğlenceli biridir.

Okul bittikten sonra annem geliyor, annemle birlikte eve gidiyoruz. Evde bana annem, babam ve ablam yardımcı oluyor. Evet, benim bedensel engelim var amma bu durum hayatımı olumsuz etkilemiyor. Çünkü ailem, sevdiklerim, arkadaşlarım bana hep destek oluyorlar. Onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Benim günüm genelde böyle geçiyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski